Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kell vizet adni a...

Mikortól kell vizet adni a babának?

Figyelt kérdés

Eddig csak anyatejes baba 6 hónapos múlt, délelőtt délután kostolgat eteleket, délelőtt egyebkebt egesz “nagy” mennyisegeket is elfogad.

Mikor kell vízzel is kínálni? A nagy meleg miatt merult fel bennem a kérdés.



2022. jún. 27. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Minden kóstoltatás után kínáld meg vízzel mindenképp.

De ebben a melegben érdemes többször is megpróbálkozni, hátha.

2022. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hós kora után én is kóstoltatások után próbáltam vízzel itatni. Egy tanács, ha elfogadod szuper, ha nem pedig nem. A kezdetektől pohárból próbáltam, függőleges teshelyzetben. Nagyjából 10 hónaposan kezdett el rendesen inni és nem kocogtatta a fogait a poháron. De nekünk megérte mert már 16 hósan is gyönyörűen iszik a műanyag poharából. Persze hozzáteszem anyatejes volt és rossz evő 1 éves koráig, szóval ezért is mertem a pohárral kísérletezni, mert folyadékot kapott tőlem bőven. Ez tényleg csak egy tanács, gyereke válogatja, de hátha nektek is beválik és nem kell cumisüvegről meg csőrös pohárról leszoktatni/átszoktatni.
2022. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátáplálástól kezdve.
2022. jún. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És akkor nincs javasolt mennyiség, amennyit meg kene inni a vízből a későbbiekben, a kiváltott etkezesek függvényében?
2022. jún. 28. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ekkora gyereknél lényeg, hogy kóstoljon, gyakoroljon mindennel. 1 éves koráig az sem gond ha nincs kiváltva 1 étkezés sem. Folyadék ezek függvényében, mennyit szopik, mit eszik stb. Mindig kínáld, a későbbiekben mire sikerül kiváltani étkezéseket addigra javarészt jelzik, ha szomjasak. Szerintem egy 1 éves gyerek kb 1 liter vizet, ha megiszok egy nap és ez akkor már nagyon nagyon jó. Szerintem számolj azzal, hogy kb amennyi tejet/tápszert megiszik.
2022. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami a folyadékmennyiséget illeti az egészséges gyermek esetében 1 kg testsúlyra 100 – 120 ml folyadékot számolunk. Ha csöppsége 5 kg, naponta 600 ml folyadékra van szüksége. Az 1 évnél idősebb és 10 kilónál nehezebb gyerekek esetében a napi folyadékszükséglet kiszámítása egyszerű. 1 l folyadék 10 kg testsúlyra plusz 50 ml folyadék minden további egy testtömeg kg-ra. Tehát ha gyermeke 13 kg, napi folyadékigénye 1150 ml. A 20 kilónál nehezebb gyerekeknek naponta 1,5 l plusz minden további 1 kg testsúlyra 20 ml folyadékra van szüksége. Ha a gyermek testtömege 27 kg, napi folyadékszükséglete 1640 ml.



#2,5

2022. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!