Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos baba hozzátáplálás?

9 hónapos baba hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kislányom 9 hónapos, reggel 7kor felkel, akkor félálomban cicil, fél10kor megeszik 160 gramm gyümölcspürét, aztán délben kap valami húsos zöldséges pépet, amit nem mindig eszik meg teljesen, de kb 100 gramm bemegy. Délután szokott még cicizni, így alszik el és ébredés után is igényli. Aztán én 7 órakor adok neki egy hipp jóéjt hamit (banános-kakaós tejbegríz), amit nagyon szeret, megeszi az egész üveggel. Éjszaka 1 vagy 2 alkalommal felébred és pár percet cicil. Szerintetek ez így jó? Azt olvasom, hogy az uzsonnát kellene kiváltani, nem a vacsorát! De ha korábban adom neki a jóéjt hamit, akkor sokszor felébred éjszaka cicilni. Egyébként 8 kg és 69 cm. Köszi ha válaszolsz.
2022. jún. 28. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon jól csinálod így! Nagyon sokan örülnének ha így menne nekik 9 hónapos gyerekkel. Én is este etettem, ez a ‘tömés’ hülyén fogalmazva segített a jó alvásban.
2022. jún. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy szeret enni. Az első kisfiam kb 1 éves koráig semmit nem evett, csak az anyatej kellett neki. Végre van kinek főzni :)
2022. jún. 28. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ma lett 9 hónapos a lányom


8kor kel, fél9kor reggeli. Kenyér +tojás/felvágott/uborka/sajt, mikor mi

Nem tízóraizunk

Delben ebéd, ugyan azt eszi mint mi. Elé kipakolom a falatokat, egyedül eszi

Uzsi vagy joghurt, vagy krétúró, vagy gyümölcs

Vacsira szintén azt eszi amit mi.

Elalváshoz vagy cicizik vagy nem.

Éjjel 1x kel cicizni.


Benn vagyok egy szeptemberi babas csoportban, ott a babák nagyon nagy része mar itt tart étkezésben.

2022. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem pont elèg szilàrdat eszik ìgy. Viszont a hippes vacakra nem biztos, hogy jò ràkapatni. Szereti, amit adsz neki, kaphatna mèg 1x az ebèdből vagy reggeliből.

Nincs megszabva, hogy mikor kell szilardat ennie egg gyereknek, ami nektek bevàlik, az jò neki.

2022. jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért vacak a Hipp?
2022. jún. 28. 10:51
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Mert megszokja azt az édes vackot, azt majd rendes kajára baromi nehez lesz váltani egyrészt.


Másreszt ki tudja mi van benne 🤷‍♀️ nyilván gyerekeknek valo, meg stb. De akkor is

2022. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem az, hogy feltétlenül vacak - másik válaszoló vagyok -, de egy 9 hónaposnak semmi szüksége sem tejre, sem kakaóra, sem rizskeményítőre, sőt, ezek nem is ajánlottak még ennyi idősen.


Illetve, felesleges már 9 hónaposan hozzászokatni napi szinten az édességekhez, mert most formálódik az ízlése. Én a 14 hónaposomnak sem adok napi szinten "nasit".

2022. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem jól kajáltok teljesen, bár a hippes cuccot én is cserélném normális kajára és érdemes lenne darabosabbal próbálkozni ( pl banán szétnyomva villával stb), mert csupa pép amiket írtál.
2022. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Enyém jó ha 40-60 grammot eszik. Többnyire eszi amit mi is,szendvics,tojássárgája,krumpli pörkölt számtalan,de kap pürét is gyümölcspüré,meg hippes pürék ha épp nincs kedvem kaját csinálni mert beteg vagyok stb minden babának más az igénye és te egész jól csinálod, a hippes kaja meg túl van tolva. Nem kell folyton saját keszítésűt ennie. Semmit nem csinálsz rosszul,sőt irigyellek hogy ilyen jó evő enyém még nagyon cicis😅
2022. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!