Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy baj, ha egy csomó zöldség...

Nagy baj, ha egy csomó zöldséget, gyümölcsöt nem tudok 1 éves koráig bevezetni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 12:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%
Miért nem tudsz? Fontos lenne mert így szoktatod rá hogy rendes kaját egyen, és fontos neki most a vitaminok,fehérjék. Ha pénz miatt nem tudsz, esetleg család vagy valaki nem tud benne segíteni?
2022. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Engem is a miértek érdekelnek és, hogy mik ezek a zöldségek. Allergéneket jó 1 éves kor előtt bevezetni, a zöldségekre ez nem vonatkozik ilyen szigorúan, de a kiegyensúlyozott táplálkozás rendkívül fontos. Ha különleges déli gyümölcsöket és hasonlókat nem kap nem probléma, ha paprikát, paradicsomot, lencsét, babot, borsót és más idényjellegű zöldséget, gyümölcsöt nem kap az baj.
2022. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Mi az, hogy nem tudsz?
2022. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem fagyasztod le, ami most idényzöldség előre?
2022. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Az enyem 99% ban semmit nem fogadott el 13 honapos koraig kizarolag anyatejet.

Nem baj, hisz egy eves korig az a fo taplalek.


Ettol fuggetlenul probalkozz ( ha ez az oka), en is adtam minden nap mindent ( nem az osdi magyar elveket kovettem), de mindenbol 1-1 falatot adott, de az allergeneket szepen bevezettem.

2022. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pont őszre, télre esik majd a hozzátáplálás ideje. Van amit már fagyasztottam, meg van ami ugye eláll egész télen, de pl uborkát, cukkinit, ilyesmiket nem jó fagyasztani, gyümölcsöket is csak sütve vagy főzve jó felhasználni utána.
2022. aug. 3. 13:42
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Osszel meg telen is van zoldseg, gyumolcs, vagy hol laktok, Alaszkaban ?? Szerinted a te gyereked szuletett csak tavasszal ?
2022. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Kerdezo , majd olvass kulfoldi cikkeket, lenyeg, hogy mezen kivul MINDEN adhato, es adni is kell 6 honapos kortol, a foldimogyoron kezdve az epertol, minden.

Ertelemszeruen, ha nincs epp malna meg ribizli az nem baj, ahol en lakom ilyenek nem is teremnek, sosem evett vagy latott meg, pedig mar iskolas. Ez nem baj. Gondolom anyukad sem vezette be neked anno a mangot, mikor MO.n meg azt sem tudtak mi az.

2022. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egész évben kapható zöldségek: brokkoli, édesburgonya, karfiol stb. Ősszel ott a sütőtök, teli találat. Körte, szilva, alma mehet frissen. Fagyasztott zöldségeket is nyugodtan lehet adni, pl. Borsó. Hüvelyesek szintén egész évben elérhetőek. Epret, málnát, áfonyát én adok neki fagyasztva, belekeverem joghurtba, kásába, ilyesmikbe. Szóval azért nem lehetetlen szerintem.
2022. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is tél elejére esik a hozzátáplálás kb., de én nem stresszelek ezen. A mai világban szinte mindent lehet kapni télen is. Pár zöldséget/gyümölcsöt majd fagyasztottat kap, vagy üvegest amíg nem lesz friss és ennyi. Szerintem nem dől össze a világ. :) A világ összes kajáját úgysem tudod kóstoltatni vele, főleg nem egyszerre. Vedd előre azokat, amiket éppen lehet kapni, avagy lefagyasztottál, avagy lehet fagyasztva venni és mire a végére érsz jön is a friss gyümi szezon kb. :)
2022. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!