Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem megy a hozzátáplálás?

Nem megy a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt a babám, 5 hónaposan kezdtem óvatosan kóstoltatni, nem erőltettem. De már 7 hónapos és nem eszik meg szinte semennyi ennivalót. Próbáltam már sokfélét, zöldséget, gyümölcsöt, husival, keksszel, tejpép, püré, törve, falatka, sütve, párolva, tejjel keverve, ha nagyon éhes, ha nem igazán éhes, de egyszerűen mindig ugyanaz a vége. Veri ki az ennivalót a kezemből, visít torka szakadtából, szétkeni a kaját mindenhol, aztán addig ordít, amíg nem kap tejet. Próbáltam neki kicsi tejet adni és utána etetni, vagy előtte kis vizet adni, hátha szomjas, evés közben is kínálni vízzel. Próbáltam közvetlenül alvás után etetni meg amikor már ébren volt egy ideje, de sehogyan sem megy. Már teljesen ki vagyok borulva, elegem van, hogy napi 3x nekiültetem enni, mosom az előkét, a földet, az etetőszéket, a két kanalat (egyet ő kap, eggyel etetek). Hízik amúgy rendesen, kifejezetten kövér baba (8.8 kg és 71 cm), de valamikor mégis csak el kéne kezdenie normálisan ennie. Mindenki kérdezi, hogy hogy eszik a kicsi, és egy nagy kupac szerencsétlenségnek érzem magam, hogy más babás ismerőseim tudnak normálisan etetni, én meg itt bénázok. :( Valakinek van még esetleg ötlete, hogy mivel próbálkozzak?
2023. jan. 30. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Hagyd szerencsétlent!

Így lehet megutáltatni vele egy életre.

Nincs elkésve. Ehet még egész életében. Ennyi próbálkozás fél évre is sok lenne, de te 2 hónap alatt összehoztad.

Ne háromszor ültesd le, hanem akkor ültesd le, amikor te eszel. Elé nem kell adni semmit. Majd jelzi, ha vevő lesz rá. Lehet hogy egy hónap múlva, lehet hogy fél év múlva. Gyerek még nem maradt örökké anyatejes/tápszeres.

2023. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy szétkeni teljesen normális. Így ismerkedik vele, hogy belepacsál, szétkeni, fogdossa, aztán majd a szájába is tesz. 7hónaposan ritka aki kanalazza, inkább szétpacsálják vele 😅. Ha meg érzi, hogy ezen stresszelsz nem fog enni. Azt nem tudja, hogy amiatt, mert nem eszik, csak annyit érez, hogy te rástresszelsz amikor eteted.

Amúgy nincs elkésve, az enyém 8hónapig SEMMIT nem fogadott el, érsd szó szerint a semmit. Aztán elkezdett enni. Amikor ettem odatettem magamhoz, ha nyitotta a száját kapott egy kanállal, ha nem nem. Akkor maszatoljon, néha a szájába is tett. Semmi baja sem lett, hogy "későn" kezdett enni, kiváltva sem volt neki étkezés egy éves koráig (annyit nem evett addig). Teljesen normális alkatú, súlyú, fejlődésű gyerek lett. 5éves és késsel villával eszik 🤷🏼‍♀️. Pedig ezerszer hallgattam, ha hagyom maszatolni sose tanul meg szépen enni. Mire az ovit kezdte már simán evőeszközzel evett.

2023. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell még ennie. Allergéneket nyomasd neki akármilyen kicsi mennyissegben, mert azokkal minél hamarabb találkozik, annál jobb, de amúgy egyen amit és amennyit kivan. Bőven jó meg neki az anyatej vagy tapszer.
2023. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Egy éves korig tök normális, ha a tápszer/amyatej a fő táplálék. Az én lányom is később kezdett érdeklődni,olyan 10 hónapos kora körül. Addig több ment a földre, mint a szájába. Ez ilyen. Így ismerkedik az étellel. Melós, de megéri. Semmit ne erőltess. Fog enni magától is
2023. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy ne idegesítsd magad. Amikor főzöl, mindig gondolj rá, mit ehetne meg ebből a babád, azt nem fűszerezed, kiveszed neki. Amikor leülsz enni, magad mellé teszed őt is és együtt esztek. Kényelmetlen, de nálunk működik. Mondjuk már 8 hónapos, de lesi mit csinálok, mit eszek, hogyan és próbál leutánozni. Ha befejezted az evést és azt látod, hogy ő is, akkor oké... rendbe teszed, kiveszed, kész. Jöhet a tej. :) Szerintem ez az energiaminimum. Nem főzöl rá külön, nem ülsz ott vele egy órát, nem imádkozol neki, hogy csak egy falatot egyen, elengeded. Ott van, kínálod, kell kell, nem nem, ez van. Legyen neki jó élmény.

Ha érzi, hogy frusztrált vagy, ő is befeszül. Ha erőlteted, még inkább. Ne keseredj el, csak lazán... :) Na és ha negyed óra utána a takarítás, plusz teljes ruhatárcsere? Legalább jó élményt kötött az "evéshez". Ezt is tanulni kell. :)

A kislányom úgy eszik, mint egy malac. Néha komolyan fékeznem kell magam, amikor a széttrancsírozott banánt "eldobja", mert már túl kicsi van a markában ahhoz, hogy majszolni tudja, közben potyog ki a szájából, csöpög a nyála... De ilyenkor mindig arra gondolok, hogy na és? 2 perccel tovább tart a rendrakás, nekem meg jut egy kis előcsócsált maradék juhhú... :D

2023. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Ezek szerint nem lesz vitaminhiánya meg tud rendesen fejlődni attól még hogy csak tejet meg az a fél kanál ennivalót eszi? Mert én ettől félek legjobban. De gondolom, hogy nem lesz baja, ha a tieiteken sem látszott semmi. Én nagyon szívesen főzök a saját ennivalómból babamenüt, és naponta 1x takarítani mindent nem gond egyáltalán, a 3 kezdett kicsit sok lenni. :D Köszönöm, hogy visszarántottatok a földre, tényleg kezdtem kicsit belebolondulni ebbe.
2023. jan. 31. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!