Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi olajos magvat kapjon...

Mennyi olajos magvat kapjon egy 1 éves gyerek?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az embereknek napi 30 g olajos magvat kellene fogyasztani (egy marék). De hogy van ez a babáknál?


És ugyanez a kérdésem más élelmiszerekkel is, mint olajok, zsírok, tejtermékek..


Ti számoljátok, pontosan betartjátok, hogy miből mennyit adtok egy héten a kicsinek?


Nekem néha már zsibbad az agyam ettől a hozzátáplálástól...


2023. febr. 20. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy számoltam… miért, magadnak számolod, hogy meglegyen naponta grammra a 30 olajos magvakból? Nyilván nem.
2023. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, csak babáknak nem mindegy, hogy miből mennyit..
2023. febr. 20. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

1 évesen 30 gramm semmit nem evett meg egy nap, nemhogy olajos magvat. Mármint össesen, nem csak egy típusú kajából. Jobb napokon talán összejött ennyi tésztából vagy gyümölcsből :D

Nyilván nem számolgattam. Változatosan, egészségesen főztem, mindennel kínáltam, aztán ő evett, amit jól esett. Olajos magvakat leginkább kence formájában kínáltam, mogyorókrém banánszeletre kenve meg ilyesmi nasiként, de nem vittem túlzásba. Nyilván 1 évesen még nem egészben adtam neki magokat, arra most így 2,5 évesen kattant rá, hogy mogyorót, diót, kesudiót egyen rendesen, nem krémesítve.

Az olajok tekintetében arra figyeltem, hogy jó minőségű olaj/zsír kerüljön minden nap valamilyen mértékben a tányérjára, hogy segítse a kakilást, elvileg jót tesz a bélmozgásnak. Nem is volt baj ezen a fronton soha, szerencsére. Hogy emiatt-e vagy csak mázlink volt, azt sose tudjuk meg :D


De sosem aggódtam túl a kérdést. Gondolhatod, hogy a történelem folyamán kb soha nem méregették az anyák a makro-mikrotápanyagokat grammra pontosan, és számolgatták, hogy babáknak miből mennyit adjanak. Ahogy világtájanként szintén más-más elvek mentén táplálnak hozzá, mert az emberek alapból másként étkeznek. Nem ez a lényeg, hanem hogy életszerűen, minél jobb minőségben és változatosan kapjon enni a gyerek.

2023. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor csak én bonyolítom túl. Köszönöm szépen 😊
2023. febr. 20. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a fiam enyhén allergiás a mogyoróra meg több magra.

Szörnyen pattanásos tud tőle lenni.


Én nem is adnék ennyi idősnek

2023. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

5-os, pont azert allergias ra, mert nem adtal 6 honap es 1 eves kor kozott. 2023 van, majd nezd meg, hol all a nemzetkozi (nem az osdi magyar) hozzataplalasi ajanlas.


Kerdezo, nem kell igy betartani, csak jozan esszel gondolkodva pont eleg.

2023. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vajon ha minden nap kap valamelyik magból őrölt formában 1-2 tk.-val akkor az nem sok neki?
2023. febr. 20. 22:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1 evesen 1 teaskanal nem sok, dehogy. az kb. 2 szem mandulanak felel meg.
2023. febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!