Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor fog így darabosat enni?

Mikor fog így darabosat enni?

Figyelt kérdés

9 hónapos a delikvens, és kb semmit nem hajlandó enni, ami darabos. Püréből nem eszi a korának megfelelőt, mert darabok vannak benne, és kb kihányja egy az egyben. Volt, hogy leturmixoltam a darabosat, de maradt benne egy fél milliméteres darab, megérezte, onnantól kezdve nem kellett, csak üvöltött.

Próbáltam villával törni, nem kellett.

Pár hete próbálkozunk a falatkákkal, de az sem kell. Nagyon nagyon ritkán a szájához érinti, de csak fintorog és eldobja. Múlt héten harapott egy mini darabot valamiből, és kb majd' meg akart fulladni tőle, onnantól kezdve megint csak a tálcát verte, és kiabált. Kezemből sem kell, eltolja.

Direkt azt csinálom, hogy leülök én is, eszem ugyanazt, amit neki adok, de semmi.

Eleve nagyon rossz evő, de most úgy érzem, hogy a darabossal sosem fogunk haladni.

Volt itt másnak ilyen problémája? Lesz ebből valaha előrelépés? Eléggé el vagyok keseredve.


2023. márc. 9. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hű, off leszek, de mi is ugyanezzel küzdünk. A 8+ hós darabos bébiételtől ökrődik, ha kevésbé szerencsés a csillagállás, ki is hányja. Foga még nincs, viszont a banánt harapja, az nem gond, a sótlan, babáknak való puffasztott kukorica kukit is tömi be, és ha sütök valami olyat, amit ehet, adok belőle kis falatokat, azt is gond nélkül megeszi. Már én is kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz így velünk...
2023. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
1. vagyok, az lemaradt, hogy nálunk mindjárt 10 hós a delikvens...
2023. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is csak a puffasztott kukorica az , amit hajlandó rágcsálni. Semmi mást...
2023. márc. 9. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém ugyanezt csinálta, a mai napig alig eszik pürét, ha talál egy kis krumpli morzsát benne, akkor meg egyenesen hány. Aztán egyszer odakúszott hozzám 8 hónaposan és kiszedte a kezemből a zsömlét és elnyammogott belőle egy nagy darabot. Onnantól kezdve pedig szépen lassan mindent, amit én ettem. A püréket pedig azóta sem eszi, se a krumpli csomót. A darabokra vágott krumplit meg igen. Különös kis jószágok. Úgyhogy bármikor megtörténhet a semmiből, hogy egyszer csak enni kezd. Csak folyamatosan adj neki lehetőséget.
2023. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18 hónaposan kezdett el enni darabosat előtte folyton kihányta. Szóval 18 hónapig muszáj volt pürézni. Fejlődésneurológián is voltunk ezügyben,de teljesen rendben volt. 9 hónaposan már járt 18 hónaposan 2-3 szavas mondatokat alkotott,de enni nem akart normálisan. Kiemelkedően fejlettnek tartották a korához képest. Étkezési zavarosnak ítélték meg. Utált enni,inkább akkor is tolta el az ételt,amikor már esett össze az éhségtől. Csont sovány volt ,minden csontja kilátszott.Csecsemő korában sem volt hajlandó szopizni és a cumisüvegből való etetése is rettenetes volt. Kb. 3 éves korában nőtte ki ezt az egészet. Most 4 éves szinte mindent megeszik és jó étvágyú gyerek. Azt hittem sosem lesz vége. Egy családlátogatást sem tudtunk tenni,mert "idegen helyen" nem evett. Ezt úgy kell elképzelni, ha oda mentünk valahova reggel és este mentünk haza onnan egy falatot nem volt hajlandó enni. Este meg úgy bezabált,hogy hányt össze mindent. Teljesen gyomoridegem volt az etetés kezdetekor már,amikor tudtam,hogy ismét vagy üvölteni fog vagy az arcomba hányja.
2023. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi eleve püréztünk és elég későn kezdtünk darabosat adni neki, amikor már több foga is volt, olyan 15 hónapos kora körül ("komolytalanul", nassolni, nyammogni kapott korábban is már bagettet, epret, pirítóst, stb., de táplálkozás céljából nem). Kb fél nap volt átszoknia a szilárd kajára, gyönyörűen evett gyakorlatilag az első pillanattól teljesen tisztán (50-50%-ban kézzel és evőeszközzel, de ez az arány is gyorsan javult).
2023. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off leszek, mert nem küzdünk ilyen gonddal, de a kislányomnál az jött be, hogy vagy püré, vagy darabos. Darabos püré nincs, attól öklendezik. Illetve mostmár jobban tudja azt is kezelni, de alapvetően látom rajta, hogy zavarja, ha darabos.

9 hónapos, a pürézést már unja, mire a darabost megeszi viszont megőszülök, így most ígyis-úgyis eszik.

Azt mondod a pépet akkor utasítja el, ha talál benne darabot. Próbáld meg vagy krumplinyomón átnyomni, hogy ne maradjon benne darabka, vagy bébiétel, abban biztosan nincs.

2023. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató tudni, hogy nem csak mi küzdünk ezzel!

Amúgy a pépeket nem csak akkor utasítja el, ha darabos, amúgy is rosszevő. Se pép, se tápszer, se darabos. 4 hónapos kora óta egy merő küzdelem az evés téma.

Tudom, hogy a legtöbb gyerek nem szereti a darabos pürét, ezért turmixoltam le, de nem sikerült tökéletesre, ezért volt a balhé.

Általában üveges kaját adok neki, mert akkora mennyiségért, amit megeszik nem fogok pepecselni, hiszen amikor próbálkoztam, az én főztöm sem kellett, szóval nem éri meg.

Azt hittem majd a darabos kaja izgalmasabb lesz neki, mert amúgy tátott szájjal bámul minket, ha eszünk, akár egy almát is, de ugyanúgy küzdelem ez is.

2023. márc. 10. 04:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
13 hónaposan koráig nem fogadta el egyáltalán a darabos ételeket. Az áttörést akkor a nagyon puhára főzött tészta jelentette. Hónapokig csak szószos tésztás ételeket evett, a húst turmixolva tettem hozzá. Ma már 20 hónapos, rántott húst eszik rizzsel, kedvenc gyümölcse pedig az alma. Szépen eszik mindent ahogy mi, pedig azt hittem sose érjük el.
2023. márc. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!