Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen sorrendben vezettétek...

Milyen sorrendben vezettétek be a gyümölcsöket és zöldségeket?

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvastam már, a védőnőm azt mondta nem tud táblázatot adni más is neten nézi, röhej..na szóval 4 hónapos lesz a babám, tápszeres. és fel szeretnék készülni hogy végülis mikre lesz szükségem. Almával fogunk kezdeni az biztos, de aztán? Mondjuk banán, barack, vagy vegyesen csináljam? Először gyümi aztán zöldség? Bocsi, tapasztalatlan vagyok a témával kapcsolatban.

2023. márc. 16. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igazából teljesen mindegy, én először a zöldségeket vezettem be, mert azt általában kevésbé szeretik a kicsik, egy édes barack után már nem kell a cékla. :) Ezer táblázat ezer felét ír, de ezek mind csak tippek. Az allergének ajánlott bevezetésének olvass utána, pl. glutént ajánlott minél korábban, azon kívül meg én javaslom mindig a szezonálisat. Nyilván lehet narancsot adni télen is, de jobban jársz egy friss, piaci barackkal, mint a konzervvel vagy a bolti pürével.
2023. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy értek. Eperszezonban kezdtük, hát kapott epret is, ha már akkor volt a legfinomabb. Barackot is akkor kapott, mikor szezonja volt, nem konzervet adtam neki.

A védőnő jól tette, hogy nem adott táblázatot, mert semmi értelme. A magyar táblázat rémesen elavult.

2023. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A táblázat valóban értelmetlen. Olyan sorrendben vezeted be ahogy kedved tartja vagy a szezon hozza. Szerencsések vagytok,mert májusban épp érkeznek a friss zöldségek, gyümölcsök. Amihez épp hozzajutsz azzal kezd. Első nap mindig csak pár falatot, aztán pár nap alatt lehet növelni a mennyiséget. Mindig a már bevezetetthez tudod tenni a következőt. Nem kell mereven semmihez ragaszkodni.

Novák Hunor oldalán nagyon jól le van írva, ő nem az őskori, elavult berögződéseket hirdeti.

2023. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után lehet adni neki mondjuk reggel meg délután is pépet?
2023. márc. 16. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először az egyik étkezést váltsa ki, általában a délelőttit, ha mondjuk fájna valamitől a hasa, ne éjjel szenvedjen. Aztán mikor már delelott eszik olyan érdemes mennyiséget akkor jöhet a délutáni is. De igazából ez is rád van bízva. Tudom elsőre ijesztő, de nem.kell túlgondolni. Minél egyszerűbben kezeled és nem stresszelsz rá, a babád annál jobb évő lesz, mert nem a görcsösseget érzi rajtad.
2023. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Én üveges gyümölcsös babakaját is adtam neki, mert ha kivárom a szezonális dolgokat, akkor kb 1 éves kora után kellene bevezetni dolgokat, mert nyáron született, és télen kellett elkezdenem a hozzátáplálást.
2023. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nyár ősz legeleje volt, úgyhogy almával és őszibarackkal kezdtünk, aztán szőlő, körte, krumpli, répa ilyesmik. A táblázatot csak ötletadóként kezeltük, nem stresszeltünk azon, ha valamit korábban kapott (jó, a nyers tojással, mézzel vigyáztunk). A homogén pépet már az első hetekben sem igényelte, így elég gyorsan váltottunk a villával törtre, majd a darabosra. A szoptatáshoz eléggé ragaszkodott, így étkezést nagyon sokáig nem váltottunk ki vele, de talán 1 hónapnyi gyümölcsös tízórai után kezdtem uzsonnaidőben is szilárdat adni neki. Délelőtt kapta az újdonságokat, délután a már kipróbált fogásokat.
2023. márc. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még valami: nálad ugyan már mindegy, de a fagyasztó hozzátáplálásnál is hasznos. Nyáron/ősszel több ételt is fagyasztottam le kis adagokban (50 ml-es jégkockatartó, majd doboz), ezek télen színesítették a palettát. Következő évben cukor nélküli befőtteket (őszi, körte, szilva stb.) is raktam el, vitamin nem sok van bennük, de legalább változatosabb a menü és nem foglalnak helyet a fagyasztóban.
2023. márc. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!