Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, nem akar enni,...

Mit tegyek, nem akar enni, csak szopizni?

Figyelt kérdés
Kislányomnál megkezdtük 6 hónaposan a hozzátáplálást, addigra kinn volt az alsó két foga. Szépen evett is kb 2 hétig, azonban mikor a két felső foga elkezdett kibújni, nagyon szenvedett, azóta nem akarja elfogadni az ételt, csak a cici kell neki. El vagyok keseredve. Mit tegyek? Most 7,5 hónapos.
2023. márc. 19. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túl parázni, ennyit tegyél. Ha fáj a fogad, te sem szívesen rágsz. Nekem mind2 gyerek pont ugyanezt tette, mint a tiéd, ha épp nem fogzott, evett szépen, ha jöttek a fogak, maradt az anyatej, nem kell ezen aggódni, kap annyi táplálékot, hogy ne haljon éhen :)
2023. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató választ! Van már egy kisfiam, de ő nem szenvedett fogzáskor, ezért nem tudom mit tegyek.... Remélem hamar túl leszünk rajta.
2023. márc. 19. 08:26
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baj ezzel, fáj a foga. Mindig kínáld, ahogy eddig, ha már nem fáj neki, fog enni. Én fiam is mindig ezt csinálta, sőt ha beteg, akkor mai napig alig eszik.
2023. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Még fogzás nélkül is van, hogy nyitottabbak vagy kevésbé nyitottak a kóstolgatásra. Van olyan gyerek, aki 1 éves koráig tényleg csak belenyal mindenbe. Nincs semmi, ha nem tudsz étkezéseket kiváltani. Csak kínáld fel neki rendszeresen. Amúgy 8-9 hónapos koruk között hirtelen sok baba érdeklődést mutat az új ízek iránt, de ha ő nem, az sem baj. :)
2023. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7.5 hónaposan is elél anyatejen.


Remélem, nem akarod erőltetni az étkezések kiváltását. Csak HOZZÁtáplálás van. Nem helyette.


Hadd szopizzon,nem kell kétségbe esni...hiszen nincs semmi baj.

2023. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem erőltetem. Csak eddig szépen eszegetett ételt is, most meg kb semennyit, és félek, hogy így nem fejlődik.
2023. márc. 20. 03:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!