Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit vesztek egy 10 hónapoknak?

Mit vesztek egy 10 hónapoknak?

Figyelt kérdés

Üdv kedves anyukák és apukák :)

A ti picitek milyen élelmiszereket ettek 10 hónaposan?


Az enyém kb majdnem mindent eszik az ő hónapjához képest.(csak most lett 10 hónapos)

A leveseket imádja és a gyümölcsöt/zöldségeket.

A kenyeret szereti majszolgatni :)


Kedves anyukák amikor tik elmentek bevásárolni hogyan néz ki egy élelmiszer lista?

Mit irtok fel arra a listára?

Ti is mindent házilag készítettek?

Vagyis a kenyér, túró, tejföl stb


A danonino-ról vélemény?


Köszönöm előre, csak kiváncsi vagyok ezekre, hogy mások hogyan boldogultak a házi és bolti termékekkel.


(Persze orvost is kérdeztem, egyértelműen házi kajcsik és cukros só mentes, sok gyümölcsöt és zöldséget )



2023. márc. 22. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen korában az enyém még püréket evett. Néha én is csináltam neki, de a babylove üvegesek ízlettek neki jobban.
2023. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is (üveges, bolti) püré volt ebben a korban, plusz anyatej, plusz falatok abból, ami épp szezonális volt és/vagy érdekelte. Dehogy csináltam mindent házilag 😅
2023. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk nem a tik jár boltba.
2023. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Üveges bolti kaja néha friss reszelt alma örültem mikor megevett valamit ezen kívül akkor tájt kezdte eszegetni a vajas kenyeret vagy ha mi kajánkba volt olyan amit megkotolhatott akkor azt felcsipegette.
2023. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A danonino egy cukros szemét.

Ha joghurtot adok, az natúr (görög) joghurt gyümölccsel.

Falatkásan tápláltam a kezdetektől, ennek megfelelően is kapott mindent, amit a blw elvek alapján kóstolhatott.

Kaptunk néhány üveges pépet, de nem ette, így elhasználtam tésztaszószokba.

2023. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 10 hónapos most. A bolti üveges főzelékek közül volt, amitől hányt, így inkább kerülöm őket. Előtte is többet főztem neki, mert ő azt jobban szereti. A lányom annak idején az üvegeset ette inkább, főzhettem én bármit.

A fiam falatokat is eszik, amikor mi eszünk, eszik ő is. Mindent kóstol nagyjából, amit eszünk. Nyilván kivétel ami nem neki való. Mondjuk chilis babbal nem kínálom meg. :D

Natúr joghurtot, túrót én gyümölcsbe szoktam tenni neki. A bolti cukros joghurtot egyelőre kerülöm.

Kiflit, babapiskótát szokott majszolni még pluszban.

2023. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én a leveseket, főzeléket vagyis mindent amik mik eszünk és persze való neki is azt adom. Ritkán készítek neki külön, ez inkább olyan 6-7 hónapos koráig volt.


A narancsot szerinti és néha életmentő is és nem csak a C vitamin miatt.

Egyszer székrekedése volt, és valaki javasolta, hogy agyjak neki friss narancslevet, egy röviditalos pohárban, azóta megvan a naturális megoldás :D


Az édes burgonya nagy kedvence, rántott hús csirkemellből, csak sárgájából készítem neki a tojásos ételeket.


Nem tudom a bolti cuccok tele annak tartositoszerekkel

2023. márc. 22. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt hiszem, ez az a szint, ahol nem érdemes leállni egy vitára...
2023. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vita nélkül kérem, ha rosszul írtam valamit sajnálom.

Amennyi anya és gyerek annyi szokás.

Én így szoktam csinálni, mások máshogy.

Én senkit sem szidtam vagy elleneztem rossz szemmel

2023. márc. 22. 13:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!