Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor hogyan van? Hozzátá...

Most akkor hogyan van? Hozzátáplálás vs. Egyedül ülés

Figyelt kérdés

Azt mondják akkor lehet hozzátáplálást kezdeni, ha a baba egyedül tud ülni. Ez hivatalosan 8-9 hónap. Akkor miért lehet és hogyan (kell) 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást?

Lehet hülye a kérdés, de annyi más-más verziót olvasok!



2012. ápr. 12. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Még nem hallottam erről :) Én 4 hónapos kortól kezdtem a hozzátáplálást és nem bántam meg. Jó,nem fél üvegeket evett egyből a lányom, csak kóstolgatott. Van aki csak fél évestől kezdi, ki hogyan gondolja.

A 8-9 hónap már későn van szerintem!

2012. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egy hülyeség. Nyugodtan el lehet 6 hónaposan, vagy korábban kezdeni! Van olyan baba, aki még 11 hónaposan sem ül fel egyedül. Én ezzel a kritériummal nem foglalkoztam, igaz, a kislányom 6 hónaposan ült, 7 hónapot mire betöltötte, egyedül felült.
2012. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Kitől hallottad ezt? Lányom nagyon későn ült fel magától, szép is lett volna, ha addig vártam volna a hozzátáplálással.

Kislányomat pihenőszékben etettem, abban ugye félig ülő helyzetben volt, és az nem terhelte meg a gerincét addig amíg evett. Mikor megtanult ülni, akkor átültettem etetőszékbe és ott evett. Én a hozzátáplálást nem az üléshez kötöttem, hanem a gyerek igényeihez.

2012. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én még nem is hallottam erről az összefüggésről... A legtöbben 6 hónapos korban szokták, de már 4 hónapossal is lehet. Többnyire a tápszeres babákkal kezdik hamarabb.

Beszélj a védőnőddel, Ő mit javasol.

2012. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

èn sem hallottam ezt még soha sem.


és a mozgás sérült gyerekek akik soha nem tudnak ülni azok soha nem esznek majd?


nincs köze a kettönek egyáltalán.


annak viszont van hogy az anyatej és végül is a tápszer is 6 hós kor felett már túl kevés a gyermeknek, vitaminok és ásványi anyagok és kalória szerint is.

2012. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is olvastam valahol és valóban félreérthető volt a megfogalmazás, és maga az iromány is elég zavaros volt nekem. Nem a darabos ételek adásával kapcsolatban írták ( és csak rosszul használták a hozzátáplálás kifejezést)? Csak dereng valami...
2012. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
2 vagyok: a Kismamablogon is ezt írják, bár talán más megfogalmazásban. De akkor sem értettem egyet vele.
2012. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Figyi, nincs elő írva hogy csak etetőszékben lehet kezdeni a hozzátáplálást már ha ettől tetted függővé a kanalazást! Én hordozóban etettem míg nem tudott stabilan ülni :) Bár már annyi féle szék van hogy győzni kell kiválasztani!
2012. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pl. itt is olvastam. De lehet félreértettem.


[link]


5 hónapos a fiam múlt héten kezdem el kóstoltatni és megy neki jól, (anyatejes) bár nem tud ülni még.

2012. ápr. 12. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
A darabosabb ételekre vonatkozik amit magától vesz a kezébe,ez együtt jár a stabil üléssel
2012. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!