Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kezdjük el a vegyes...

Mikortól kezdjük el a vegyes táplálást?

Figyelt kérdés
Van elég tejem, ezzel nincs probléma. Viszont páran azt mondják, adhatnánk már reszelt almát a babának (2,5 hónapos) kiegészítésként. Adok is én szívesen, ha ez a helyes. Mások szerint viszont fél éves korig csak szoptassam. Nálatok hogy volt ez, mikortól adtatok neki mást is az anyatejen kívül?

2012. ápr. 14. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

mégis ki mondta hogy egy 2 hónapos babának adni kell reszelt almát???

jobb esetben 4 hónaposan kezdik el adni a háztartási kekszet a védőnők ajánlatára is,meg a reszelt almás dolgokat is,de addig nem !

nem kell minden elhinni, és megfogadni,ha fél évig nem is, de 4 hós koráig ha van tejed simán szoptathatod,de ha csak tényleg jó sok van és elég neki, mert sok anyuka azt hiszi van teje, aztán csodálkozik ha sír a baba, akkor már kell tápszer neki, és lehet lassan kezdeni a gyümölcsös hozzátáplálást.

szóval 4-5 hós koráig ha van tejcsi nyugodtan szopizkázzon az a reszelt alma várhat még,hiszen a gyomra is kicsi még.

az én babám anyatejes volt fejtem neki mert nem szopikázott sajnos, de 4 hós koráig fejtem és csak azt kapott, utána kapott tápszert mert kevés tejem volt már, és 4,5 hós korától kezdtem a gyümölcsök bevezetését, reszelve, keksszel,a friss alma levét kifacsartam azt itatgattam vele, a nagy melegben meg kapott forralt vizet is, ha nyár lesz és kánikula lesz nyugodtan adhatsz neki te is pár korty vizet,

igaz az anyatej eleje is vizes, de azért akkor már nagyobb lesz ihat nyugodtan

de ez csak az én véleményem.

mi megkinlódtuk a szopás hiánya miatt a kiskorát tudom hogy helyes amiket leírtam,én ezeket tanácsolom :-)


2éves kislány és 10 hetes pocaklakó anyukája

2012. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
6 hónapig semmit, még vizet és teát sem kell adni, egyrészt, mert felesleges, másrészt azért, mert a bélflóra még nem áll készen ezek befogadására és a védekezőképességét rontanák. 6 hónapos kor előtt én semmit nem adtam a lányomnak, nem is adnék, ha megint babám születne, hiszen nincs rá szüksége. Bármivel táplálod hozzá a gyermeked, az a tejtermelés rávására megy, aminek apadás a vége. Többek között a koria hozzátáplálás volt az oka annak, hogy a szüleink generációjából mindenki kb 3-4 hónapig tudott csak szoptatni, ugyanis ők pont 2-3 hónaposan kezdték el a hozzátáplálást.
2012. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

szerintem azért 30 fokban 2 korty vízbe nem fog belehalni a baba, akkor sem ha anyatejes..

6 hónapos lesz a nyáron ez a baba,én adnék.

2012. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!