Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplásás anyatejes babák...

Hozzátáplásás anyatejes babák esetében hogyan történik?

Figyelt kérdés

5,5 hós a babám. Lassan kezdjük a hozzátáplálást.Kérdéseim:

1. mikor kezdjem: tízórai vagy uzsonna?

2. almával kezdek, utána alma+barack majd barack, és így tovább. Ez így jó?

3. Ha pl. tízóraival kezdek,akkor csak akkor kezdhettek uzsonára adni valamit, ha a tízórait már kiváltottuk? vagy lehet párhuzamosan is?

4. az jó ha először eszünk, utána szopizunk?



2012. ápr. 16. 17:57
 1/3 alaszka ***** válasza:
Jó ez így ahogy írod, én tízóraival kezdtem, hogy ha valamitől fájna a pocak, az még este előtt kiderüljön. Almának a levét adtam először pár kanállal, aztán már a pürét egyből 3-4 kanállal. Aztán másnap kicsit többet, ha tetszik neki adhatod, amennyit kér. Pár nap után délutánra is tehetsz egy kóstoltatást. Nem kell hogy a kiváltás egyből cél legyen, azzal ráérsz, ha már egy adagot megeszik gyümölcsből. Alma, barack, sütőtök ezekkel kezdheted. Szopi előtt vagy után ezt majd kitapasztalod, az én lányom szívesebben megette amikor éhes volt, aztán szopizott rá.
2012. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kb. 1,5 hete kezdtük 5 hónaposan. Szerintem minden jó, amit írtál, egyetlen dolgot javasolnak másképp, mégpedig azt, hogy az új ízt mindig magában add. Tehát mehet az alma, majd az őszibarack és ha már mindkettőt kapta, akkor keverve. Legalábbis én mindenhol ezt olvasom. Én úgy csinálom egyébként, hogy a tízóraival kezdtük (először alma, majd a barack), aztán ahogy ezeket megszokta, akkor a gyümi átkerült uzsira és kezdtük a főzeléket délelőtt-délben enni. Ebből még csak a sárgarépát kóstoltuk. Így majd mindig délben kapja az újat és délután a megszokott gyümit.

Egy ízt általában 3-4 napig kóstolunk, első nap pár kanállal, majd én adok neki amennyit kér (ez kb. 1/3 - 1/2 üvegnyi szokott lenni).

Én egyelőre nem szeretnék mindenáron szopit kiváltani. Most még nem is tudok neki szopi előtt ilyeneket adni, mert akkor csak sír, nem fogadja el. Valahogy még ő azt nem tudja, hogy ezzel is jól lehet lakni, nem csak cicivel. :)) Úgyhogy mi két szopi között próbálkozunk.

Próbálok mindent jól csinálni, de azért nem parázom túl, valahogy mi is felnőttünk, pedig kb 2 hónaposan babapiskótát eszegettünk meg mindenfélét...

Sok sikert!!!

2012. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdemes a délelőtti étkezéssel kezdeni, hogy lásd, minden rendben van-e a babával, hogy ha netán allergén ételt adsz neki, ne éjjel jöjjön ki bármi rajta. NEm muszáj először egy étkezést kiváltanod, megteheted (mi így csináltuk), hogy egy hét délelőtti egyfalatos evés után a második falatot a délutáni evéshez adod, aztán pár nap múlva délben is, míg a végén minden étkezésre kap egy falat valamit a szopi után. És itt ezen van a hangsúly, mindig szoptatás után kínáld, kivéve, ha hamar el akarod őt váélasztani. Hogyha szopi után adsz neki "szilárdat", akkor egy idő után, ahogy rájön, hogy az is étel, önmagától fog majd kevesebbet szopizni és kérni a rendes ételt, azaz egyrészt ő szabályozhatja, hogy mennyire van kész az anyatej mellet mást is enni, másrészt azt is láthatod, hogy melyik étkezést érdemes elsőként kiváltani, mikor igényel több ételt.


Mi pl teljesen szopimentesre 13-14 hónaposan váltottuk ki az első étkezést, igaz, ekkor már napi 5 alkalommal legalább fele arányban szilárdat evett a lányom. Először a tízórai, majd az ebédszopit hagyta el.

2012. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!