Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rendszertelenül kakil a...

Rendszertelenül kakil a kisbabám. Még mit próbáljak meg?

Figyelt kérdés

7 hónapos, anyatejes másfél hónapja kezdtük a hozzátáplálást, azóta vannak gondok.


Mostanában ráadásul sokkal pörgősebb lett az életünk, költözködünk és van, h szegénykém nem ugyanabban az időben kapta meg a szilárd kajáját. Mert, ha nincs módomban megetetni, előkapom a cici és el van rendezve (hála Istennek van bőven, majdnem 10 kg a babó)


2x meg kellett hőmérőzni, de nem jött ki vmi nagy mennyiség és nem is mondanám olyan keménynek.


Most itthon voltunk, mert láttam, h nincs ez így jól, tartottam 3 nap szünetet csak szoptattam és a 4. naptól kezdtem csak barackot és szilvát adni(szilvát csak ma reggel kapott), minden nap 10 óraira.


Ma van a 3. gyümis nap, reggel próbált nyomni, de nem igazán jött sok minden, csak épp, hogy egy picike, de nem volt kemény.


A férjem szerint lehet, hogy annyira felhasználja már a szervezete az anyatejet, hogy nincs mit kakilnia. Igaza lenne? Másra nem tudok gondolni. De, ha nyomott reggel, akkor ezek szerint akar kakilni, de valami miatt nem sikerül neki. Most ezzel menjek orvoshoz, tudom, hogy én vagyok a hibás, de minél hamarabb szeretném helyre hozni. Segítenétek?



2012. máj. 7. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

anyatejes babáknál 3-4 napig is lehet olyan hogy nincs kaki.

párodnak igaza van ne aggódj!

2012. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyire szenved, hogy nincs kaki? Mennyi ido utan van, beavatkozas nelkul? Ilyenkor milyen allagu?
2012. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem látnám, hogy annyira erőlködne, kicsit lusta szerintem, hamar feladja.


Egyszer kb 3 hete volt az, hogy vártam, vártam 3 napig, a 4.-en meghőmérőztem és az eleje úgy be volt száradva szegénykémnek, hogy nem csoda, hogy nem tudta kinyomni. Amikor kijött ez a ronda dugó, a folytatás normál állagú volt. Aztán másnak is kakilt, azt hittem minden oké, és aztán egyre ritkábban össze-vissza.


Ettől félek megint, hogy nehogy így legyen, azért aggódom :((((


Ahogy kezdtük a gyümizősdit, azelőtt este hőmérőztem utoljára és csak ma reggel volt az a kis jelentéktelen mennyiségű, de tényleg épp csak bekente a pelust. Na nem tom :(((

2012. máj. 7. 17:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell aggódnod! A férjednek igaza van: a hozzátáplálás és a mozgás is okozhatja ezt.

A mi babánk is szopizik a mai napig, 5,5 hós kora óta hozzátáplálom, ami nagyon lassan halad, mert keveseket eszik és inkább rászopizik még. Rengeteget mozog. Születése óta a mai napig összevissza kakil (az első hónapokban szélcsöveztük - védőnő javaslatára - hatásos volt): van hogy napi 5x, másnap 3x, aztán 0x, aztán egy hétig minden nap 2x, aztán 1x, majd 4x... stb. És teljesen mindegy mikor, mit, és mennyit eszik. (naponta felírom, tehát vissza tudom nézni). Én is aggódtam, de a védőnő, gyerekdoki szerint ez teljesen normális.

Sokat van hason a babád?

Mert nekünk ez is sokat segített neki: kúszik ide-oda, s hallom, látom, hogy közben nyom és kakil. AZ állaga a keménytől a krémszerűig viszont egyértelműen a kajától van: nálunk pl. az alma, banán, krumpli fognak, a barack, sütőtök, répa, zöldbab, paradicsom lazítanak. Így aztán ezeket felváltva adom másnaponta.

Szóval: szerintem, ne erőltesd hőmérővel. Menni fog magától.

2012. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát köszi! Tényleg azért neki több mindent kellene már ennie, de ő az a típus, aki megállás nélkül enne, ezért vigyázni kell.

Lassan visszatérünk a már bevezetett kajáinkhoz, aztán meglátjuk hogyan tovább.


ja, sokat van hason, már mászik, egész nap.

2012. máj. 7. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:

férjednek igaza van.

de szerintem ennyi idős babánál ne állj le ilyen miatt a hozzátáplálással, inkább rendszeressé kéne tenni, nem elég neki már a tejcsi, felhasználja és nincs mit kikakilnia. etesd meg főzivel és majd attól kakil :)

2012. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csak akkor kell segiteni ha nagyon sokat szenved, lanyom is van hogy nyom es nem jon semmi, en magam is vagyok neha ugy hogy jon az inger aztan semmi, majd legkozelebb kijon :) esetleg maszirozd vagy tornaztasd meg egy picit, de ne homerozd, azzal nem igen segitesz neki, még a végén megserted a vegbelet
2012. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igazatok van!!!!


holnaptól jobban össze szedem magam és megpróbálok rendszeresebben etetni.


Ha 10 óraira kap vmi lazító gyümit és uzsira főzeléket vagy nagyon szereti a húslevest, ezt neki külön főzöm, nyúlhús(házi)+ répa+ krumpli-az így jó?

vagy inkább estére kapjon gyümit, h reggelre legyen kaksi?


Más kell e még (eddig kapott éjszakára tejpépet, de hipp-hopp "túl" jól kezdett aludni éjjel, egyszer elfelejtett szopizni és begyulladt a mellem, adjam ismét? mÁr minden oké, és mintha akkor jobban is kakilt vna, talán:)))))


Most újra kezdhetem, adjatok tippet, hogy csinálja, hogy jó legyen?


Az eddigi segítséget is nagyon köszönöm, sokkal nyugodtabb vagyok! :)))Pussssssz!

2012. máj. 7. 22:17
 9/12 anonim ***** válasza:

jajj dehogy is, ne kavarj :D


este semmiféleképpen se adj neki gyümit, az csak cukor, jól felpörög ráadásul egész éjjel kelni fog az éhségtől.


10óraira adj neki gyüm9ölcsöt, most szilvát és barackot.

ebédre add a főzeléket, minden nap délben :) se krumplit, se rizst ne adj neki, az fog!

rendesen csinálj olyat amit már eszik sűrítés nélkül.

pl sütőtököt :)

vagy tegyél egy tálba répát, fehérrépát, petrezselymet, pár szem borsót vagy egy darab cukkinit, zöldbabot...

és persze husit, főzd meg és turmixold, a borsót pedig passzírozd!

uzsonnára adhatsz neki tejpépet, de az anyatejes babádat eszedbe ne jusson szopi helyett tápszerezni :)

ha nincs tej akkor teljesen rendben van a tápi, de azért, hogy aludjon ne csinálj ilyen butaságot, persze, hogy begyullad a cicid :(


nyugodj meg, nincs semmi baj, lényeg, hogy 10órai gyümi, ebéd pedig főzelék legyen, a többi meg ráér :)

2012. máj. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
na félre olvastam, mondjuk mindegy, szopi helyett tejpépet se adj neki, max szopi előtt/után :) de inkább uzsira...
2012. máj. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!