Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan váltsak ki szoptatást?

Hogyan váltsak ki szoptatást?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám. Reggel, este csak szopizik. Tízóraira megeszik legalább 120 gramm gyümölcsöt (többet is enne), ebédre viszont csak 70-90 gramm főzeléket (sokkal kevésbé eszi olyan jól, mint a gyümit; alig tudom belediktálni), uzsonnára 70-80 gramm sinlac-ot, vagy tejpépet, esetleg gyümölccsel keverve (ebből is enne többet). Mindhárom után még szopizik (nyilván kevés neki az adag.) Vízzel kínálom, pohárból, szépen iszogat is 5-10 ml-ket ebéd közben, után. Már kiváltanék szoptatást, hogy "ne kelljek" minden evéshez, de a lefejt anyatejet nem issza meg. A szopizások már elég gyötrelmesek (izeg-mozog, más érdekli, hiába várok, majd újra próbálom).A tízórait és esetleg uzsonnát simán kiválthatnám, de azt hallottam, az ebéddel kell kezdenem. Mit tanácsoltok?

2012. máj. 11. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt, hogy én ennyi idösen nem adtam tízórait, ha csak nem reggel 6-kor kelt. Inkább 11-12 között megebédeltettem, hogy rendesen egyen ebédet. Szerintem tele eszi magát gyümölccsel és esze ágában sincs mást enni 2-3 óra múlva. Ha nagyon éhes adj neki pár kanállal, vagy csak szopiztasd meg.


Lányom simán lenyomott még ebéd után egy adag tápszert, majd nem adtam neki akkor sem volt gond, így egyszerüen elhagytam.

2012. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az nem szentírás, hogy az ebédet kell először kiváltani. Sőt, a Nestlé kifejezetten azt ajánlja, hogy 1éves korig reggel-ebédre-vacsira még kapjon a baba anyatejet is! Az én kisfiam csak a tízórai szopit volt sokáig hajlandó elhagyni. Nincsenek kőbe vésett szabályok, úgy csináld, ahogy a babádnak és neked a legjobb. Ja, és mi is úgy csináltuk, hogy pár hónapig (kb1éves korától) kihagytuk a tízórait. Aztán mikor már sokat ebédelt, visszahoztuk a tízórait :-).
2012. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!