Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatok 6 hónapos babámnak...

Adhatok 6 hónapos babámnak banánt egészben?

Figyelt kérdés
Püresitve mar evett többször, de multkor az ölemben volt a kislanyunk, amikor en szerettem volna enni egy banant, de ö kivette a kezemböl es a szajaba nyomta. Nagyon tetszett neki, szopogatta, ragcsalta (foga meg nincs). Kisebb darabokat le is "harapott" rola es ez az, ami miatt aggodok. Okozhat gondot, felrenyelheti?

2012. máj. 11. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Félrenyelheti,de a pépet is félrenyelheti...NEm ez a baj,hanem hogy 6 hósnak még nem kéne banánt adni,se egészben,se pépeset.
2012. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg nyugodtan adhatsz neki, biztos nem egy egész "fürtöt" adsz neki. Szerintem semmi baja nem lesz tőle. Az én kisfiam is eszi kb. ilyen idős kora óta, most 15 hónapos, semmi baja nincs.
2012. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én karikára szoktam vágni, és úgy adom, ha már a villával szétnyomkodott túl pempős.

Egy fél banán még rizikós, mert nagyon nagyot haraphat belőle, egy karika akkor sem vészes, ha az egészet betömi.

Azért figyelni kell persze...

2012. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2012. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Adhatsz neki banánt , csak a "magos" középső részét vágd ki, ill. azt ne add oda. A többi mehet. De mondjuk a pép még ilyenkor jobb lenne....darabosan óvatosan!
2012. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Közepét kivágni???Minek?soha nem vá

gtam ki,sok értelmét nem is látom.nekem a fiam is úgy eszi,h töröm neki.kb6-7 hónapos kora óta.neki sem volt foga még.

2012. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%

A banánt a magok miatt tartják allergénnek, ezért ellenzik egyesek "túl korai adását".

Középen vannak az apró fekete magok, ez olyasmi mint a kiviben, csak kisebb.

Ezért írta a válaszadó, hogy ha azt kivágja a kérdező, akkor nem lehet gond...


Mert hogy az eper meg más apró magvas gyümölcs is a magok miatt allergizál.

2012. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]

itt van banán 6-7 hónapos kortól.én soha nem hallottam,hogy ki kellene vágni a banán közepét.nem is ajánlják későn bevezetni!?az eper,meg a magvasok egy év,de a banán nem csak itt,mindenhol 6-7 hónapos kortól adható.

2012. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez egy újabb elmélet nyilván, mint ahogy a Te táblázatod készült. :D

Amúgy én is 6 hónaposan adtam banánt egyik gyerekemnek, akkor én sem hallottam még erről.


Szerintem ez attól is függ, hogy egy baba milyen évszakban születik. Ha nyárra esett volna a hozzátáplálás kezdete, biztos nem jut eszembe banánt adni, akkor maradok a meggynél/baracknál, de hát azt kell adni, ami épp van... Illetve most a harmadik gyerekemmel már résen leszek, és majd fagyasztok időben. :o)

2012. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
annyi kavarás van ezzel a hozzátáplálással...hogy uhhh...én be s tartottam kb 1-2 hónapig,akkor mondta a védőnőm,hogy az 1 év felettiekkel és allergizáló dolgokkal ne próbálkozzak,amúgy adhatok bármit,csak a baba reakcióit nézzem.úgyhogy nálunk 7 hónaposan már majdnem mindent evett,azóta is nagyon jó evő.
2012. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!