Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9-10 hónapos babának átlagban...

9-10 hónapos babának átlagban mennyi napi kalória (kJ) szükséglete van?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy folyadékbevitel szempontjából testsúly kg-onként kb.150 ml kell, de amikor már szilárdabb ételeket is esznek, akkor ez hogy "oszlik meg"...? Én kislányom 9 és fél hónapos, nem volt soha falánk, anyatejes még most is a főtt ételek mellett (még napi 3x). Bízom benne, hogy a babák tudják miből mennyi kell nekik, de ugye még megmondani nem tudja, hogy pl neki most spenótot kellene ennie, mert több vasra vágyik... ahogy ezt mi felnőttek is érezzük, ha pl. több tejet kívánunk, akkor lehet, hogy több kalciumra van szükségünk ...stb. Szóval van, hogy ebédre csak 100 gr-ot eszik meg és vizet is keveset iszik, szoptatni viszont már nem akarom többször, mint max. napi 3, mert akkor meg azt szokja meg, hogy úgyis kap tejcsit, ha nem evett eleget... De nem hisztis, szerencsére nincs "követelés", póló rángatás, hogy márpedig ő tejcsit akar. Ha kevesebbet evett, lehet, hogy kalóriában viszont elég neki...? Ezeket a "költői" kérdéseket próbálnám megosztani és várom tapasztaltabb, szakértőbb válaszokat :-)


Előre is köszönöm!



#Hozzàtáplálás #baba kalória szükséglete
2012. máj. 13. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ez teljesen így működne, nem lennének kövér emberek, mert csak a zöldséget kívánná aki hajlamos a hízásra. A 9-10 hónapos babáknak készült bébiételek, elég jók. Ha te szeretnéd csinálni a babádnak, elleshetsz pár zöldség, gyümölcs és kombinációs tippet. Én például ezt azért csináltam, mert válogatós vagyok, és nem eszem megy pl a csirkemájat, pedig nagyon jó vas forrás. Ha a desszerteket hanyagolod, max egy kis almapüré vagy kompót, elhízni sem fog. Bár nem tudom emiatt számolod-e a kalóriákat. Nagyanyáink nem számolták, szerintem te se tedd. Majd ha esetleg úgy látod, hajlamos a hízásra, akkor figyelj erre.
2012. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem elhízás végett kérdeztem, pont ellenkezője, mert nem egy nagy evő... De persze minden normális nála, nagyon eleven, szépen fejlődik, csak kiváncsi vagyok mégis kb. mennyi a kalória szükségletük van átlagosan... Ha már az a bizonyos 150 ml/kg adott egy támpontot korábban.
2012. máj. 16. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!