Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bevezethetek még egy étkezést?

Bevezethetek még egy étkezést?

Figyelt kérdés

Mindig olyan bizonytalan vagyok ezzel a hozzátáplálással kapcsolatban....


7,5 hónapos szopis kisfiam, úgy látom igényelne még egy dél utáni kaját is. Lehet?

10 órai-gyümölcs (általában barack v szilva, mert kaki gondok voltak)

13h körül-főzelék, leves

közben szopi nem tom hányszor, mert a nagy melegben sokkal többet kért, ma hűvösebb volt kevesebbet...

Ezeket ismeri: Barack, alma, szilva, meggy, babán. Sárgarépa, krumpli, csirkehús, nyúlhús, borsó, asszem ennyi. (5,5 hónaposan kezdtünk hozzátáplálni vagy inkább mellé, mert eddig a cici volt a minden, de úgy látom most szívesen eszik "komolyabbat" is)

Szeretném még sokáig szoptatni, akár még egy évig is. Hogy csináljam, hogy ne választódjon le hamar?


Köszi! Bocsi, hogy hosszú voltam meg szétszórt :)))



2012. máj. 14. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

1 év múlva azért már majdnem 2 éves lesz,sok anyuka gondolja hogy marad annyi teje hogy elég legyen a babának,na meg azért 2 éves korban vannak jócskán harapós kis fogak :)

ha úgy gondolod hogy igényli adj neki nyugodtan.

később hidd el a szopi úgy sem lesz elég, legfeljebb cicizik egyet..

uzsonnára adj neki vajas kenyeret kocaksajttal ( ha eszik már tejeset) valamilyen felvágottal,teával, vagy gyümölcslével, hozzá egy banánt, vagy almát, az laktatós lesz uzsonnára.

reggelire gondolom anyatejet kap.

mivel csak a tízóraival kezdted..

nem tudom hány barackot eszik meg, de ha úgy látod hogy jól esik neki adj 2 őt nyugodtan az egészséges és kívánjuk ebben a melegben is..


röviden ennyi !!


jóéjtvágyat :) 2 éves kislány és 15 hetes pocaklakó anyukája

2012. máj. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, persze! Most már azért én is látom, hogy napközben nem a cicit részesítené előnyben, de azért a biztonságot ez adja neki. Hát akkor ezt is rábízom, majd ő tudja meddig akar szopizni :))))Csak nem akartam összekutyulni a dolgokat, hogy nehogy túl sok legyen a szilárd étkezés. Még nem eszik tejtermékeket, de hamarosan azt is bevetetjük. Köszi!
2012. máj. 15. 09:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja!!! És gratulálok a gyerkőcökhöz!!!!! Jó babázást!!! :)
2012. máj. 15. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!