Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejallergiás babák anyukái!...

Tejallergiás babák anyukái! Hogyan csináljam tovább a tejtermékek "újra-bevezetését"?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos, két hónapja kezdtem bevezetni a tejtermékeket nála. Kapott sajtot, joghurtot és tejfölt. A tejföl után a térde hajlatában megjelent egy gyenge ekcéma, most elmúlófélben van. Orvos látta, azt mondta függesszük fel a tejfölt, de a többi mehet. Na én nem adtam neki semmilyen tejterméket már két hete. Szinte elmúlt neki az ekcémája. Akkor most hogyan tovább? Próbáljam újra a joghurtot, vagy hagyjam még? Kinőheti ezt az érzékenységet vajon vagy szokjak hozzá, hogy nincs tejtermék x éves koráig?

Előre is köszi a segítséget.



2012. máj. 15. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Szüksége van a tejtermékekre. Amitől kipattog, azt ne add!

Én megfigyeltem a lányomon, ha olyat kap, amiben van élő joghurt kultúra, az kiüti. Sajt, túrórudi, tejszelet, danonino, milli kocka keémtúró, ezektől nem volt baja, ezeket kapta 1,5 éves koráig, majd barátnőm fia evett Danone joghurtot, kért a lányom is, kapott, megette, és nem pattogott ki tőle, mint azelőtt!

2012. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tejallergia akkor biztos hogy nem tesz jót neki újra meg újra adsz neki tejtermékeket. Így esélye sem lesz kinőni. Én most várnék és inkább felkeresnék egy jó gasztroenterológust. Az orvos reakciója elég fura számomra. Nálunk is tejallergia gyanú van, de én most új dokit keresek, mert a réginek nem tetszenek a módszerei.
2012. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Két hét az semmi.

Én nem adnék neki még vagy fél évig semmi tejterméket.

2012. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha a kálcium miatt kell a tejtermék, akkor azt mással is lehet pótolni, pl brokkoli, póréhagyma, petrezselyem, zeller, saláta, sárgarépa, spenót.
2012. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

2 hét az tényleg semmi, még időjelben sem állja meg a helyét az újra szó :)

a tejtermékek 2 hét alatt ürülnek ki a szervezetből, tehát nálatok ha most adsz, akkor folyamatos...

nem 2 hetes hanem min. 2 hónapos szünetet szoktak hagyni. ennyi időtől nem várhatod el, hogy kinövi.

tényleg fogd fel komolyan, tarts hosszú szünetet és utána kezd újra

2012. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oke, köszi a válaszokat. Akkor hosszútávra gondolkodom. Segítenétek, hogy milyen alternatív dolgok vannak pl. tejfölre vagy joghurtra? Akkor magunkra is tejmentesen főznék, csak tejfölt sok mindenbe teszek, jó lenne kiváltani valamivel.
2012. máj. 15. 14:27
 7/19 anonim ***** válasza:

Mielőtt belerakod a tejfölt a kajába, vegyél ki a lányodnak egy adagot (vagy több adagot).

Én már 8 hónapja nem adok tejterméket a gyerekemnek, remekül el lehet így lenni. Főzelékeket magamnak habarni szoktam tejföllel, neki viszont nem adom így, neki sokszor adok főtt zöldséget vagy párolt zöldséget (néha sütőben sült).

Joghurt helyett gyümölcsöt kap (pl uzsira).

Tej helyett tápszert kap.

Sajt nélkül is világ a világ.

Ha kicsit átgondolod simán elvan az ember tejtermék nélkül. Főleg, ha nem ennyire durva az allergia, mert nálatok pl csak a tejföl okozott gondot.

Egyébként most 1,5 éves a gyerekem és mostanában párszor próbáltam neki a joghurtot, és semmi baja tőle, valószínű ennyi volt nála az "allergia", lehet hogy már tejet is kaphatna, csak még nem merek adni neki ilyesmit rendszeresen, én kivárok a 2 éves szülinapig inkább biztos ami biztos.

2012. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A tejfeherje 21 nap, tehat 3 het alatt urul ki a szervezetbol teljesen.
2012. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mindenek előtt menj vissza a háziorvoshoz. Találd ki, hogy megint kijött vagy ment a hasa tőle vagy hasonló (mivel nem adtál semmit nem tudhatod) és kéalamirj egy beutalód a gyerekdietetikusvalamihez. Nem tudom pontosan a nevét. A lényeg, hogy vesznek itt egy kis vért tőle és megnézik tejcukor vagy tejfehérje allergiája van. NEM MINDEGY MELYIK! utána elmehetsz kimondottan a dietetikushoz aki elmondja mit mikor mivel adhatsz és minden kérdésre válaszol. a szakorvosi véleményt add oda a gyerekorvosodnak (ez fontos). Félévente megnézik és ha kinövi arról is tudni fogtok így. Nem akkora trauma a vérvétel nekik sem (terhesség alatt engem pl napi szinten szurtak). nekem van rokonom aki életveszélyesen allergiás a tejcukorra...(5 éves). Így mi is járunk nézetni...
2012. máj. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Utolsonak uzenem, hogy egy 15 honapos babat 99,9%-ban nem vizsgalnak vervetellel. Ugyanis ebben a korban rengeteg a fals negativ eredmeny. ketto, de inkabb csak harom evesen szoktak ezt a modszert alkalmazni. Addig pedig marad a kizarasos dieta, ha az bejon, akkor igazolt az allergia. hozzateszem, hogy az ekcemat ritkan okozza magaban csak a tejfeherje. Sokszor elofordul, hogy a tejfeherje elhagyasakor javul az ekcema, majd az
2012. máj. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!