Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babádnak mikor...

Anyatejes babádnak mikor adtad először az alábbiakat?

Figyelt kérdés
Avokádó, mangó, papaya.

2012. máj. 22. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2 éves, még nem kapott. Valahogy nem is jutottak eszembe ezek, talán mert mi se nagyon eszünk ilyeneket.
2012. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mara Acoma ***** válasza:
51%
Miért adnál ilyen primőr gyümiket neki, mikor van sokféle, vitaminban dús, magyar gyümölcs? Semmivel sem lesz jobb neki ha több 100ft-ért ilyeneket veszel, inkább vegyél egy kilo almát és reszelgesd neki. Meg sárgarépát. 4-5 hónapos kortól nyugodtan adhatsz neki pár kanállal, de szopizás után!
2012. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az avokádó pl. igen gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban. Tele van vassal, telítetlen zsírsavakkal, savtartalma alacsony, könnyen emészthető.
2012. máj. 22. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos és még nem adtam neki. De talán mangós bébiételt kapott már. Nem hiszem, hogy enni fog amúgy ilyeneket, mi sem eszünk. Ha kéri majd akkor megveszem neki.
2012. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Avokádót még én se ettem, nekem nem tetszik a szaga..

A lányom 3 évig szopott, de menet közben ő se kapott ilyeneket. Most 4 éves és egy ideje mangós meg papayás joghurtot is szoktam neki venni a változatosság kedvéért. Szereti és bírja is.


Dietetikai szempontból:

a) Ha olyan helyen laktok, ahol ezek alapélelmiszerek ill. úgy főzöl, hogy ezek az ételek gyakran vannak terítéken, akkor olyan 1 éves kor utánt mondanék. Ha te magad is rendszeresen fogyasztasz ilyesmit, akkor a babád az anyatejen keresztül valószínűleg már ismeri az összetevőiket, tehát kisebb az esélye, hogy rosszul reagálna rájuk.

B) Ha viszont te is ezen az éghajlaton élsz ill. normál magyar koszton vagytok (értsd: ilyesmit nem szoktál készíteni), akkor későbbi életkort mondanék, szerintem is olyan 2 év körüli a reális. És azért, mert sem a te, sem rajtad keresztül a babád szervezete valószínűleg nincs (még) hozzászokva ezekhez a gyümölcsökhöz. Hiába egészségesek, de nem "ismerősek" a számunkra, ezért az emésztőrendszerünk sem biztos, hogy rögtön jól tolerálja őket. Ez a felnőtteknél kevésbé fontos, de a gyerekeknél érdemes jobban odafigyelni rá.

(Pl. ezért is vannak a különböző éghajlati területeken eltérő hozzátáplálási sorrendek, táblázatok.)

2012. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!