Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kezdte valaki a hozzátáplálást...

Kezdte valaki a hozzátáplálást 3 hónaposan? Vegyes étrendű-tápos és anyatejes a baba.

Figyelt kérdés
Nem kérek kioktatást, még nem táplálok hozzá, csak kíváncsiskodom...

2012. máj. 23. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Én 4,5 hónaposan kezdtem, de csak reszelt alma volt és tejpép. Aztán 5-6 hónapos kora között el kellett kezdenem orvos tanácsára, mert a fiam nem volt hajlandó semmilyen formában elfogadni a tápszert és kevés volt neki az anyatej. 10 hónapos lesz, még mindig szopik 1-2-szer.

Engem és a tesómat anyum 3 hónaposan kezdett hozzátáplálni, semmi bajunk:)

2012. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen én is 3 hónaposan kezdtem. (2 hete) :D De még nagyon az elején járunk. 2 kanál répalevet kapott, három nap múlva 2 kanál almalevet. A múlthét óta pedig 5-6 kanállal is kap. (kiskanál. Nagyon lassú tempóban, de elkezdtem, hogy 6 hónapos korára egy két étkezést ki tudjak váltani, kb. annyiszor kap tápszert. Úgy gondolom jobb lenne neki az anyatej és valami püré, mint a tápszer. Sajnos nem elég a tejem, pedig van, hogy fél óránként teszem cicire. Az orvos azt mondta a banánt is próbálhatom neki adni, de azt még nem merem. Szóval egyáltalán nem ítéllek el amiért hozzá akarsz táplálni, de erre a kérdésre millió féle hozzászólást fogsz kapni, mert van aki mélységesen elítéli. :) Jó egészséget nektek!
2012. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Az én kislányom 3 hónapos volt, mikor elkezdtem a hozzátáplálást. Nekem a dokinéni, mondta, hogy kezdjem el, mert szorulásos volt a kislányom. Barackkal kezdünk, utána szép lassan ment a többi gyümi és zöldség.
2012. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

A fiamat 3,5 hónaposan, a lányomat 3 hónaposan kezdtem hozzátáplálni (sajna a kezdeti rengeteg tejem nagyon gyorsan elfogyott, így tápi és anyatej mellett megbeszéltük a vn-vel, hogy jöhet a hozzátápi).

Először almapürét kaptak, minden nap egy kanállal többet 1-2 hétig. (a lányom nem igazán tudott mit kezdeni a kanállal, a pürét meg kinyomta a nyelvével, szóval vele almalével próbálkoztam a legelején)

aztán később az almába tehettem banánt, majd barackot...

1 hónappal később (tehát 4 hónaposan) kezdtük a zöldséget. A fiam ki nem állhatta a krumplit, pedig az a babafőzelék alapja. A lányomnál már okos voltam, nem krumplival kell kezdeni, hanem répával és sütőtökkel (mert édes), ezt kevertem almával. Ha már ezt ette, ebbe lehetett tenni a krumplit, majd áttérni a bébi főzelékre (zöldség + krumpli fele fele arányban, kis tápi porral, hogy krémesebb legyen, kicsi margarinnal)

Újabb hónap múlva (5 hónaposan) kezdtem a husit, heti 2x egy kis darab beleturmixolva a főzelékbe.

Így az 5 étkezés ez volt: 3x tápi, 1x gyümi, 1x főzi. Egészen 8-9 hónapos korig, utána 2x tápi, 2x főzi, 1x gyümi.


Nekem ezt mondta a vn, és így is csináltam. Rettentő jó evő lett mindkét gyerekem, és makk egészségesek (egy-két takonyt leszámítva)...


Sok sikert!

2012. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Az én babám is 3 hónapos,mi még nem hozzátáplálunk csak kóstólgatunk,kóstoltunk már,répát,krumplit a levesből,almát,sütőtököt,őszibarackot,vaniliás tejpépet.Mindenből csak 2-3 kanállal adok neki,hogy szokja az ízeket.Kioktatást én sem kérek,négy gyerekem van,18,17 és 10 évesek,nekik már 3 hósan sokkal több mindent adtam és nem lett semmi bajuk,ahogy nekem sem és a tesóimnak sem!
2012. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Mi megpróbáltuk 3 hónaposan elkezdeni, mert nagyon nem akarta enni a tápszert a lányom. De aztán mégis felfüggesztettem 4 hónapos koráig mert 1-2 nap után nagyon fájt mindentől a hasa. Tehát végül 4 hónaposan kezdtük, most 6 hónapos, már semmitől sem fáj a hasa (amit eddig kapott). Tehát ha újra kezdeném egy második babával, akkor kicsit türelmesebben próbálkoznék a tápszerrel (vagy anyatejjel ha van), de ha nagyon nem jutnék dűlőre megint megpróbálnám a korábban kezdett hozzátáplálást (mert minden baba más, és indokolt esetben szerintem lehet próbálkozni picit előbb mint az általános).
2012. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!