Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos, igény szerint...

8 hónapos, igény szerint szoptatott babád hányszor szopizik naponta? Hányszor "ideális" még ebben a korban?

Figyelt kérdés

Miket eszik még a cicin kívül? Mennyit és mikor? (kap vizet, teát, gyümölcslevet?)


Köszi!



2012. máj. 23. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

3x szopizik: reggel, este csak szopi van, délelőtt mellette gyümölcs vagy tejpép.

Ebédre főzeléket eszik husival (nem nagyon szereti - kb.130-150 grammot), uzsonnára tejpépet, gyümölcsöt (délelőtti kajától függően felváltva).

Ezek közben, után és napközben vizet iszik pohárból. Ez nem tudom, mennyi lehet.

2012. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Bocs, elfelejtettem: majdnem 9 hónapos a baba.
2012. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az ideális :-) Nálunk ez van:

ébredéskor cici, nem tudom mennyi.

10-kor joghurt vagy kefír vagy krémtúró gyümölccsel

13-kor főzelék hússal, pont ma adtam neki először tojássárgáját, mostantól néha ezt fogok beletenni

17-kor gyümölcs

fürdés után tejpép és cici

ha látom, hogy álmos (21 körül) akkor cici


Mennyiségeket nem tudom, nem mérem. A tejpépet 130 ml vízzel csinálom. Van, hogy mindet megeszi van hogy nem.

2012. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, persze, nem is gondoltam, hogy pontosan meg lehet mondani mennyit eszik egy baba, nekem az is elég, hogy sok vagy kevés SZERINTED, mert látja az anyuka azért, hogy mitől lakik jól egy baba.



Mert nálunk is csökkent a szopik száma, csak nem tudtam, hogy ez így jó vagy nem.

2012. máj. 23. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfam jovő héten tölti a 8 hónapot reggel és este szopi van , ez nem tudom mennyi, de nem túl sok az tuti, mert nem nagy étkű. Délelőtt gyümi, vagy simán vagy babkekszel, joghurttal túróval esetleg risszel. Ebédre főzelék pici rántás is teszek bele, meg zöldfűszereket is amihez passzol, nem mindig van benne husi, kb heti 3-4 szer. Uzsira tejpép vagy sinlac ezek a kedvenci, de semmiből nem imádkoztam még bele egyszerre 150gr-nál többet. Inni csak vizet szerncsére szereti is. Minden evés után kb egy kávéspohárnyit iszik meg. Meg napközben is megkínálom olyankor csak kortyolgatni szokott. Éjjel egyszer még kl szopizni.
2012. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Látom minden babánál a tejpép a befutó, szerintem az enyém sem bánná, ha minden egyes étkezésre (már a cicin kívül) azt kaphatná. :))))))

Pedig én nem szívesen adom, mert ugyebár majd 40 %-a tápszer.

Én is meg fogom próbálni a sinlacot.

2012. máj. 23. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!