Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem lehet az elkészített...

Miért nem lehet az elkészített TEJPÉPet később oda adni a babának?

Figyelt kérdés

Egy-két óra után már mérgező, vagy mi? Akkor nem adom frissen sem.

Vagy ez marketing fogás? Öntsünk mindent ki?

Mi szopizunk, de a tápszeresek is így vannak, hogy egy csomó a lefolyóban köt ki, mert nem meri ugyebár senki oda adni a babának, mert NEM SZABAD.....



2012. máj. 24. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy készítettél-e már tejpépet, de bizony amit én is adok a babának, az pár óra után megfolyósodik... nyilván már gusztustalan is, ezért nem adnám oda. A tápszert még egyszer mindig felhasználtam, hűtőbe tettem, és ha pár óra múlva kérte, hát én odaadtam neki. Soha semmi baja sem volt tőle, így is éppen elég sokat borítottam ki, főleg amikor teszteltem, hogy melyiket hajlandó megenni.
2012. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

A konkrét okát én sem tudom, csak logikus gondolkodásmóddal én arra jutottam, hogy mind a tápszer, mind a tejpép tartalmaznak tejet is, már pedig az ugye romlandó. És szerintem ez az oka. Ez olyan dolog, hogy ha tojás, vagy tej tartalmú ételt főzöl, azt is megfelelően kell tárolni, különben megromlik.

De hogy miért is nem lehet akkor eltárolni egy későbbi időpontig hűtőben, azt nem tudom. De biztos van valami magyarázat rá.

2012. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
A tejpép 1 óra múlva már annyira folyékony mint egy sűrűbb tápszer. Na kérdem akkor abban mi egészséges lehet ? Annak ellenére, hogy én is vettem lányomnak mikor pici volt. A tápszert mindig úgy csináltam, hogy reggel megcsináltam 1 napit, ha kihűlt be a hűtőbe, és úgy kapta. Így nem kellett kiöntözni ha többet sikerült csinálni, és nem kellett minden evésnél vacakolni elkészíteni, hűteni. A lányomnak pedig semmi baja nincs, tök egészséges 3 éves :))
2012. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azért ez pocsékolás, mert szerintem ha egy két órát a hűtőben áll vagy akár fél napot, nem kellene, hogy baja legyen a tejpépnek sem meg a tápszernek sem.
2012. máj. 24. 11:20
 5/15 anonim ***** válasza:
18%

Jaj, mar megint egy okos kerdes egy boszen szoptato anyukatol.

Ha nem akarod, de add. Tapszert se. Nem kotelezo, mert mergezo es ket ora utan is az lesz. Tudod, sokak eletet ez a mergezo dolog mentette me, amit max. ket oran at szabad szobahon allni hagyni, mert ez igy mukodik. Igen, az anyatej kibit 8 orat is, a mellben meg megtobbet. Csak nem mindenkinek adatik ez meg es igy kenytelenek a ket ora mulva mar mergezo tapszert kionteni es ujat csinalni, csak hogy a csunya tapszergyarto es tejpepgyarto cegek zsebet tomjuk. Arra nem gondolsz, hogy a speci szerkezete es osszetevoi miatt siman megromlik?

2012. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
*,
2012. máj. 24. 11:21
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem ivott bele a gyerek, és tiszta üvegbe vagy tálkába tetted akkor állhat. Ha a gyerek akár csak belekóstolt akkor tilos odaadni, mert a kórokozók villáémgyorsan szaporodnak benne, akár hűtőben is, és csúnya betegségeket lehet kapni tőle.
2012. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én senkit nem akartam megbántani, sőt pont a tápszeresek pénztárcájára gondoltam, hogy a marketing fogások miatt ez nekik milyen adó, de hagyjuk, ha nem tudsz kedvesen válaszolni.
2012. máj. 24. 11:23
 9/15 A kérdező kommentje:
amúgy én két kicsi adagot készítek, az egyikhez keverem a gyümölcsöt ha kér még, akkor adom a másik adagot, ha nem kéri megy a hűtőbe, csak lelkiismeretfurdalásosom volt, hogy a gyereken spórolok, mert nem szabad eltárolni az utasítás szerint. Na csak ennyire voltam kíváncsi, más hogy csinálja, mert nem egy olcsó dolog-ez sem :))))
2012. máj. 24. 11:27
 10/15 A kérdező kommentje:

Az 5 válaszolónak írom!!!!


Én bizony nagyon is megküzdöttem érte, hogy szoptatni tudjak, és büszke vagyok rá.


Én nem mondok semmit, mert rengetegen nem tudnak szoptatni, de rengetegen kényelemből adnak tápit, bár nem értem mivel kényelmesebb...

2012. máj. 24. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!