Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás útvesztője:...

Hozzátáplálás útvesztője: Hogyan kezdjem az uzsonna adását?

Figyelt kérdés

Kisfiam fél éves múlt. 2 hete kezdtük a hozzátáplálást. Először almát, majd meggyet, később burgonyát kapott. Ma kapott először Hipp-es őszibarackot délelőtt, a tízórai előtt. A tízórait már kiváltottuk (utána kér még egy kis anyatejet is elalváshoz). Hogyan vezessem be az uzsonnát? Adjak neki öt óra körül nyilván azok közül, amit eddig kapott? Értem ezalatt az almát, meggyet, krumplit.

Kicsit összezavarodtam! :)



2012. máj. 24. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

6 hós babámnak adtam:

1. 6-kor 300ml táp

2. 10-kor 300ml táp

3. délben egy bébiétel üvegnyi hús, és zöldségek

4. kb 16 órakor bármilyen gyümölcs

5. 19-kor meg 300ml táp


a húst minden nap adom, bármivel, úgy értem zöldséggel is gyümölccsel is


délután még gyümölcs bármi a korának megfelelően


na és ha megszomjazott, akkor főztem cukor nélkül kompótot szinte bármilyen gyümölcsből és összeturmixoltam ivólének

ezt iszogatja:)

2012. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

még van:) remélem nem bánod hogy írok

szóval adok neki időnként olyat hogy tápszert készítek

és vagy keksszel, vagy gyümivel és rizzsel finiséget csinálok neki:) desszertnek

2012. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell sietni sehová és túlspilázni sem :) Elvileg érdemes újat ugye 3-4 naponta bevezetni (ebben minden aznapi étkezés benne van), hogy kinyomozható legyen, ha valamire allergiás vagy fogja vagy hajtja + lehetőleg délelőtt, ne éjszaka fájjon esetleg a pocija. De mindez persze nem szentírás.
2012. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Valami fogta a pocakját, olvastam hogy a krumpli és az alma is hasfogó, nehezen kakilt tegnap szegény. De ma normális volt a 3-4 kanál baracktól. Tudtam, hogy ez segíteni fog.

De ha mondjuk az alma fogja a hasát, akkor merjek neki uzsonnára is adni?

2012. máj. 24. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!