Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdi el a hozzátáplá...

Ki mikor kezdi el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nagyon eltérőek a vélemények, mikor kell elkezdeni a hozzátáplálást. Csak anyatejes babákra lennék kíváncsi. A mi babakorunkban az volt a "divat", hogy 3 hónaposan már főzeléket is ettünk a szopizás mellett, a mostani "divat" szerint viszont csak 6 hónaposan kell elkezdeni. Nem lesz ettől sokkal nehezebb dolgunk, nem lesz esetleg allergiás, válogatós, rossz evő? Miért tolódik ki egyre inkább? Tapasztalt anyukákat kérdezek, légy szíves indokoljátok is meg, miért akkor kezdtétek, amikor, és milyen következménye lett. Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 29. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

5,5 hónapig kizárólag szoptattam (értsd: teát, vizet sem kapott). Aztán - időjárás miatt - szopik között elkezdtem adni neki almalevet, őszilevet, vizet kb. 2 hétig. Ízlett neki, így aztán 6 hónapos korától elkezdtem a hozzátáplálást, de nagyon lassan haladtunk (szándékosan) és haladunk ma is (nem szándékosan). 9 hónapos, már sok mindent eszik, de napi 3-szor még szopizik is.

Szóval, jelenleg a gyümölcsöket, tejpépeket stb. imádja, főzelékféléket már nem fogadja nagy lelkesedéssel. Nem erőltetem, így mi lassabban haladunk az átlagnál az új ételek bevezetésével.

Egészséges baba, jól fejlődik. Nem gondolom, hogy korán vagy későn kezdtem a hozzátápit nála.

2012. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi 5,5 hónaposan kezdtük. Szívesen kivártam volna a 6 hónapot, de a védőnő erősködött, nekem meg nem volt kedvem vitatkozni, végül is ezen nem múlik. Most két éves, nem válogatós, nem rossz evő, sőt. :)

Nem hiszem, hogy ezen múlna, nekem is volt olyan gyerekkori barátom, aki kizárólag a főtt rizst volt hajlandó megenni.

Az allergia meg érdekes dolog, valóban egyre több az ételallergiás gyerek, de a felnőttek között is egyre több laktóz- vagy gluténérzékenyt ismerek.

2012. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6 hó. Bőven volt tejem, és azt gondolom, hogy az a legegészségesebb, addig bőven elég neki, minden benne van amire szüksége van 6 hónapos koráig.6 hós koráig havi 1 kg-at hízott. Nem siettetem semmit. Ennek ellenére 7 hós korára kiváltotta a tízórait, 8-ra az ebédet, 9-re az uzsonnát, 11 hósan már reggelit is kapott, és vacsit is. Ezek mellett 25 hónapos koráig szopott. Éjjel és reggel 20 hós koráig. Ő maga csökkentette a szopik számát. 20 hós kora után már csak este szopizott lefekvésnél. Nagyon jó evő, nem válogat. 10 hós korától azt ette amit mi (tejet, mézet kivéve).

Régen már világ volt, nem értek rá szerintem annyira. Menni kellett dolgozni, így megetették a gyerkőcöt és csendben volt. Mi meg ráérünk szoptatni napi 6x is, nem kell rohannunk.

2012. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elsőt 5.5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, nagyon hálás volt érte. Szinte láttam a kis arcán, hogy "na végre!":) Addig csak anyatejet kapott. Mindent megevett, amivel kínáltam. A második meg 4.5 hónaposan kinézte a kezemből az almapürét, mikor a nagyot etettem vele. belenyalt, ízlett neki. Így elkezdtem adni neki az almát, őszibarackot,banánt. 1-1 ízt 2-3 napig. Most 5.5 hónapos, már a főzelékeknél tartunk. Evett répapürét, alma-krumplit. Most jön a zöldborsó. Szóval én azt tapasztaltam, hogy ez gyerekfüggő, hogy kinél mikor jön el az ideje.
2012. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, nagyon hasznosak voltak!
2012. máj. 30. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
4. vagyok. Még az jutottt eszembe, hogy mesélte a védőnő, hogy volt olyan baba, aki már 5 hónaposan kóstolgatott volna, de vártak még, mondván, elég még neki az anyatej. Aztán 6 hónapos kora után már az istennek se akart megenni semmit. Állítólag 6 hónapos korukig megesznek mindent, utána már nehezebb a dolog. (Az én fiam a tápszert nem akarta elfogadni 8 hónaposan.)
2012. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha még bőven elég a tej, érdemes 6 hónapos kor előtt elkezdeni a hozzátáplálást? Csak 1-1 ízzel, a szoptatások mellett, között?
2012. máj. 31. 10:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, érdemes. Csak ismertetni az ízekkel, meglátod, mit szól hozzá.
2012. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!