Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnátok 9 hónapos babátok...

Leírnátok 9 hónapos babátok étrendjét?

Figyelt kérdés

Azaz egy mintaétrend-szerűségre, ötletekre lennék kíváncsi: miket esztek tízóraira, ebédre, uzsonnára.

(Nálunk reggel, este még szopi van.)



2012. jún. 1. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk 1-2 hónapja van reggel-este tápszer.

Ébredés tápszer

Kb. 1-2 óra múlva reggeli+tízórai egyben, vagy joghurt/kefír, de mostanában főzök neki zabpelyhet, párolt almával vagy más gyümölccsel. Ma pl. fahéjjal párolt alma+zabpehely volt.

Ebéd húsos főzelék

Uzsonna: vagy joghurtféle, vagy olyan tejtermék, amit ehet (pl. túró), vagy gyümölcs keksszel, babapiskótával, ha délelőtt nem az volt

Vacsora húsos főzelék

Elalváshoz tápszer


A főzelékének az alapja lehet krumpli, rizs, tészta+2/3 más zöldség. Adtam már neki májat is.

Szinte minden zöldségfélét bevezettem, amit már ehet, a k-betűseket is. A főzelékeit már be szoktam habarni pici liszttel+natúr joghurttal vagy kefírrel.


Mire vagy kíváncsi? Mert olyan tág az, hogy miket eszünk egyes étkezésekre, sok lenne felsorolni.

2012. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm! Pont ilyesmire gondoltam, amiket leírtál.

Mi lassan haladtunk, haladunk, (pláne a főzelékekkel). 2 hónap alatt váltottuk ki az első szopit. így még jó pár ételt nem vezettem be nála. (pl. tészta, kefír, máj, hal)

Az utóbbi időben mintha kissé éhesebb lenne (hálisten), így már tudtam adni neki túrót, natúr joghurtot.

Szóval még egyszer köszi.

2012. jún. 1. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!