Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális egy majdnem 1 év...

Normális egy majdnem 1 év körüli babánál, hogy alig eszik délelőtt (reggeli, tízórai)?

Figyelt kérdés

1,5 hét múlva lesz 1 éves. Még naponta 3x szopizik, reggel viszont már alig szív ki 1 cicit is, mert már mehetnéke van. Utána kb. fél órával már kínálgatni szoktam ezzel-azzal (kis vajas/sonkás/sajtos kenyér falatkákkal, joghurttal, gyümölcspéppel, banánnal, őszibarackkal, keksszel... persze nem mind egyszerre, de ezeket végig próbálgatom, melyik jön be neki éppen). Van, hogy megeszik egy fél pohár (175 gr) joghurtot, de van, hogy csak 3 mini falat szendvics, páár korty víz és kész. Kekszet az többnyire mindig elfogadja, de fél óráig majszolja, szóval nem éhes. Kölesgolyóból többet is meg bír enni, de azt nem szívesen adok délelőtt, inkább gyülölcsöt próbálgatok. Szóval folyamatosan kínálgatom, de igyekszem ebéd előtt már 1,5 órával nem etetni... Reggel változó, de általában f9 körül kel, ilyenkor f1-1 körül ebédel, simán kibírja addig...

Szóval gondolom ekkora gyereknek már többet kéne ennie reggelire, tízóraira is... Az anyatej, főleg, hogy egyre kevesebb, nem telítheti el ennyire... (?) Ebédre rendes adagot eszik, olyan 220-240 gr körül. Aztán megint egy kis altató szopizás és délután uzsonnára megint max egy 100 ml joghurtot, vagy pudingot fogad el, utána talán még kis keksz, vagy valami gyümölcs (1-2 falat). Vacsorára megint eszik egy nagyobb adagot (kb. mint ebédre), elalvásnál pedig 2 cici. Igazából nem volt sosem nagy evő, normális súlya van, csak fura, hogy egy nap csak 2x eszik nagyobb mennyiséget... Van akiknél ez hasonló?

Inkább olyanok írjanak, akiknél valahogy hasonló a történet, mert körülöttem csak jó evő babák vannak...



2012. júl. 11. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 16 hónapos. Van amikor szépen eszik, van amikor kevésbé, de a reggeli, tízórai soha nem ment neki. 1 évesen még tápszert evett reggel utána szinte semmit, csak az ebédet, délután egy kicsi gyümölcs, de tényleg kicsi, vagy joghurt, és vacsi viszonylag nagyobb mennyiség. Most már rendes tejet iszik reggel (az nem olyan laktató mint a tápszer) ennek ellenére most sem akar igazán reggelizni, esetleg joghurt, vagy 3-4 katona a szendvicsből. Ne izgulj, te mindent jól csinálsz, nem szabad erőltetni ez fontos, mert akkor csak egy nyűg lesz neki az evés.
2012. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ebben a melegben szerintem az is csoda hogy ennyit megeszik:) Az én fiam 11 hónapos, amikor ezek a nagyon durván melegek voltak akkor így evett: reggel szopi délelőtt semmi! max. víz. 11.30kor ebédel 200-220 grammot. Aztán egyet alszik már csak nappal egy nagyobbat. Délután gyümi vagy joghurt keksszel rizzsel ilyesmi abból max. 150 gramm. Este 7-8kor vacsizik ( a nagyobbakkal együtt) kenyérkockákat virslit sonkát sajtot vagy túrót szóval ilyen szendvicske szerűt.

És este cici. Ennyi.

Ha nincs olyan meleg akkor ez a mennyiség átrendeződik de lényegesen nem lesz több. Akkor reggel cici, délelőtt egy 150 grammos joghurt (max.) 11.30 a szokásos ebéd délután valami kicsi jelképes dolog estére pedig ugyanúgy főzelékes dolog mint ebédre (200 gramm körül)

2012. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányom 1 éves. Reggel + este eszik tápszert.

A maradék 3 evés az pedig kiváltott étkezés.


Kb. 2 hónapja nem eszik tízórait. Ha igen, akkor nem óhajt ebédelni. Tízóraira általában gyümölcsöt kap, de kap kekszet, kiflit ilyesmiket.

Elrágcsálja, elég neki.

Ebédre megeszik kb. 150 g ételt vagy kevesebbet... nem lehet belepasszírozni többet.

Uzsonnára tejpépet kap vagy valami mást, attól függ, hogy mihez van kedvem :)))

Ekkor van, hogy megeszik 200-300 g-ot is.


Tápszer reggel: 180 ml + kunyerál tőlünk. Ez kb. fél-1 zsemlét jelent

Tápszer este: 240 ml


Napközben kap rágcsát, "nasit".


Nem egy nagy evő, de 8860 g és 76 cm. Védőnő szerint teljesen tökéletes, talán még kisebb súlya is lehetne...

Nem aggódom (még), majd akkor fogok, ha a tápszer is kimegy az életünkből (remélem minél előbb).. na akkor kíváncsi leszek, hogy mennyit fog fogyni..

2012. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kislányom épp ma 17 hónapos. Nálunk a 15hós oltásig nem volt gond az evéssel, de azóta mint akit elvágtak:

Reggeli 1-2 dl tej, mikor mennyi, mást nem eszik. 10 óra felé kap 2-3 kis terefere kekszet, elég neki ebédig.

Tízórai nincs

Ebédre mostanában 150gr főzelék, vagy mikor mi van

uzsi: 2,5 kicsi barack, vagy 1 joghurt vagy 1 tejszelet

vacsi: kicsit több főtt étel mint ebédre, de van hogy csak ugyanannyi. Alvás előtt szintén 1-2 dl tej, mikor hogy van kedve inni.

Nem tudom van-e összefüggés, de az oltás óta eszik így. Előtte reggelire evett fél szelet kenyeret, meg vacsorára egy teljes szeletet. Azóta a kenyeret nem eszi meg! Max 3-5 falat pirítós, vagy melegszendvics. Inni viszont iszik rendesen, kb 1,5 l folyadék naponta. Ehhez képest 85cm és 11,2 kg... nemtom hogy hozza össze

2012. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hááát meglepett, hogy lányomnál idősebb babák ugyanennyit, vagy még kevesebbet esznek... De ezek szerint azt a keveset is jól raktározzák, és ahogy elnézem többnyire ösztönösen a fő étkezésekre helyezik a hangsúlyt, kivéve akinek a babája inkább az uzsit részesíti előnyben. Már csak az a kérdés, hogy ezek a babák mennyit alszanak?? Mert amelyik egy nap többet, vagy 1x sokat, annál pláne megértem, hogy nincs igénye akkor sokkal többre, de az én Manóm napi 1x max. 30-40 percet alszik, jó esetben 1 órát és a nap nagy részében nagyon aktív, pörög, iszonyú kíváncsi (még csak kapaszkodva jár)... szóval azért fogyaszt rendesen kalóriát.
2012. júl. 11. 14:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Én babám 11 hónapos, reggel 7kor 10hós+ tápszert kap 230 ml aztán nem eszik 11 ig semmit, de akkor is nekem kell rátukmálnom, banán, ilyesmit. Aztán megint nem eszik semmit 2 ig akkor van ebéd. 5kor megint rátukmálok valami gyümit este 7 kor tápszer megint és ennyi. Ráadásul ő a tápszeren kívül semmilyen folyadékot sem vesz magához.
2012. júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Az alvás kérdése: Kislányom össze vissza aludt a kezdetektől fogva. Azaz 2-3hónaponta változtak az alvási szokásai. Egy darabig volt, hogy napi 3*20 percet aludt! Aztán mikor átszokott a két alvásra, akkor délelőtt 45-60 perc, délután 20-30 perc. Kb 3 hónapja alszik egyszer, akkor nagy átlagban 1 óra 20 percet. Ennél ritka, ha többet, de az is max 1 óra 45 perc. És persze egész nap jön-megy, szalad, matat, ágyra fel-le, fotelra, székre, rám... Nincs el egy helyben 2 percet (kivéve, ha rosszalkodik, pl tépi a műsorújságot :o) ) Szóval az energia itt is fogy, és mégis. Az alvás szerintem nálatok is fog változni az idő előrehaladtával. Éjjel mennyit alszik a kicsid?
2012. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos és teljesen ugyanez a helyzet, de én már nem izgulok rajta... Azt hittem hogy nála már csak az összebújás miatt van szopizás reggel, de nem. Annyira jóllakik, hogy utána 2-3 órán keresztül nem fogad el semmit.
2012. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Legutóbbi hozzászoló; Neked mennyit szopizik még reggel? Az én lányom már csak max. 1 cicit, jó esetben másfelet szív ki, ez biztos nem tartana ki 3 órán át, mert korábban két cicit csontra kiszívott...
2012. júl. 13. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:
2 évesem reggel 120 tápi nagy nehezen és ennyi, aztán ebéd. Jobb esetben eszik, csipeget azért valamit, de nem merül bele soha.
2012. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!