Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszeres pótlás vagy a...

Tápszeres pótlás vagy a hozzátáplálás megkezdése a jobb anyatejes,4,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebb a tejem (amit fejek a lànykámnak), így tápszeres kiegészítést kap. Szívem szerint várnék még a hozzátáplálással........de tápszer helyett nem lenne jobb, mielőbb gyümölcsöt, gabonát, zöldséget kapna???? Mi a véleményetek?

2013. febr. 20. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondtA a gyerekdoki hogy ha észre veszem hogy kevesebb a tejem kezdjem el a hozzátáplálást.4hónapod mult a lányon
2013. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne!

Mondom ezt úgy,hogy 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, de tápszeres volt a babám, és voltak kaki gondok, hiába cseréltünk tápszert!

De szerintem még ráérsz!

2013. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dönts belátásod szerint. Én 5 hós korig mindenképp várnék a hozzátáplálással, de ez én vagyok. Se tápszeres, se anyatejes baba emésztőrendszere nem érett még ilyen korán a táplálásra. Nem olyan nagy idő a két hét. És egyelőre úgysem tudsz étkezést kiváltani, csak kóstoltatni.
2013. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a hozzátáplálást javasolnám ennyi idősen már simán lehet.
2013. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Két- három hetet még várok, aztán elkezdem kóstoltatni a kis csajszival az almát, répát......
2013. febr. 20. 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is kóstoltatnám. Ha nem fáj a pocakja, akkor adnám kapna kanalast, ha fájna neki, maradna a tápis pótlás még egy darabig.
2013. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lányom is 4,5 hónapos.90-99%-ban anyatejes,de elég nagy baba.Mi kezdhetjük már a hozzátáplálást.Két hete eszik is már ezt azt,ha nem is mindennap.
2013. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tápszer és mellé egy-egy kanál gyümölcs- vagy zöldséglé kóstolni, de nem több, még legalább egy hónapig!
2013. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én egyiket sem javaslom, inkább szaporítani kellene a tejedet. Két-három napig (de néha már egy nap is elég) gyakrabban kellene szoptatnod (vagy fejned, azt írod hogy fejsz neki, bár ezt nem értettem. nem szopizik?) alkalmanként mindkét mellből, sokat innod és napközben is aludnod egy órácskát. Ha eddig 4 óránként etettél, akkor ideiglenesen 2 óránként például.
2013. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Isten ments, hogy szaporítsam a tejet! Alig várom már, hogy elapadjon. Lánykám 1 hónapig szopizott, azóta, immáron 4 hónapja fejek, amit már nagyon utálok. Annyi tejem volt, hogy le kellett adnom, mert a lánykám nem nagy étkű.

Végül el kezdtem kóstoltatni vele almát, sütőtököt, répát,

2013. márc. 16. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!