Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akkor most adhatok vagy nem...

Akkor most adhatok vagy nem adhatok málnás bébiételt a gyereknek?

Figyelt kérdés
Gyerekem 9 hónapos, hozzátápláláskor bébiételt adtam neki. Kb két hónapja kapott málnásat (amit 6 hónapos kortól lehet adni az üveg szerint). Az a kérdésem, hogy a hozzátáplálási táblázatokban sokszor másfél év van beírva a málnához, de bébiételben már 5 hónaposnak valóban is előfordulhat. Anyukám szerint a magvak miatt. Akkor most adhatok vagy nem adhatok málnás bébiételt a gyereknek? (Eddig nem sokat kapott, de azért érdeklődöm. )

2013. máj. 14. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát elvileg a bébiételben lehet, mert a gyártási technológia révén kiszűrik az allergén részeket. Én is adtam ennyi idősen üvegeset, de még friss gyümölcsöt 1,5 éves kortól tervezem....
2013. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bébiételben adhatod neki, mert az allergén anyagokat, magokat kivonták belőle. Anyukád jól mondta. Igazi málnát még nem ehet, de bébiételben igen, az nem allergizál!
2013. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg az epressel is ugyanígy van. Igaza van anyukádnak, a bébiételben nincsenek magvak.
2013. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Én nem tudok pontosat és hiteleset a bébiételgyártás folyamatáról, de nem egyszer hallottam már, hogy pont az ilyen aprómagvas hamik vertek ki egyes csecsemőket. (Épp tegnap is ezt mesélte egy anyuka a tornán.)

Úgyhogy egyrészt ezért, másrészt azért, mert attól, hogy nincs külsőleges tünet, még nem biztos, hogy belül sem okoz gondot(!), én a saját gyerekeimnek csak onnantól adok ilyesmit, amikortól a táblázatokban szerepel. És más anyukáknak is ezt szoktam javasolni.

De ez egyéni vélemény.

2013. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mellőzzük ezeket. Azt olvastam, hogy az allergén a pirosságban van. :P
2013. máj. 17. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Én se adtam a gyerekeimnek ilyen bébiételeket, de az biztos, hogy nem azért allergizál, mert piros a színe:)

Ugyan már Kérdező, ez viccnek is rossz:))

"Valószínűleg sok kismama meglepve tapasztalta, hogy ma már négyhónapos csecsemők számára is létezik eperrel, málnával, azaz erős allergénhatású gyümölccsel ízesített bébiétel. "Az eper, málna, ribizli esetében felnőtteknél a szőrős külső és az apró magvak valóban allergénhatásúak. Bébiételek esetében azonban eltávolítják a gyümölcs külsejét, tulajdonképpen nem is a gyümölcs, inkább csak az íz az, amely a pépekbe kerül. De természetesen legyünk az ilyen bébiételekkel is óvatosak, kóstoltassuk meg a csecsemővel, és ha tünetek jelentkeznek, ne adjuk a továbbiakban" - javasolja a főorvos."

Forrás: [link]


Azért mert igazat adtunk anyukádnak, nem kell kiakadni, bizony az apró magvak okozzák az allergát, nem pedig a piros szín:D

2013. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó, valahol olvastam, hogy az a vegyület allergén, ami a piros színt okozza. Nyilván nem maga a pirosság a lényeg, csak nem akartam hosszan megfogalmazni.
2013. máj. 17. 17:18
 8/8 xStefix ***** válasza:

... de akkor meg minek adjuk a babának, ha szinte mindent kiszednek belőle, aminek "értelme" van, ami természetes és amitől eper az eper?

Én úgy vagyok ezzel, hogy a gyerekem fog még eleget enni belőle egész hátralévő életében.. Majd inkább akkor adok neki ilyen "necces" ételt, amikor valószínűleg meg tudja már emészteni úgy, ahogyan eredetileg van; én feleslegesnek érzem az ilyen "lebutított" változatokat. (Arról nem beszélve, hogy tényleg mennyire lehet egészséges, ha ennyire szétszedik, feldolgozzák, kiszűrik...)

2013. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!