Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4,5-5 hónaposan kezdtétek...

Akik 4,5-5 hónaposan kezdtétek a hozzátáplálást, mit és mennyit eszik/evett 6 hónaposan a babátok?

Figyelt kérdés
Az én kicsim ezeket próbálta: nyers barack, banán (magozva), főtt alma, párolt alma, répa, cukkini, sült sütőtök és édesburgonya, sinlac, babakeksz, és ezek keveréke. A körtéren allergiás. Mivel folytassam? A burgonyát még nem próbáltam mert amikor szoptattam és krumplit ettem, kiütései lettek. Most már nem szoptatok, de tápszert se szeretnék túl sokat adni neki. Szeretném kiváltani a második étkezést úgy, hogy délelőtt gyümi, ebédre főzelék. Mit javasoltok, mit próbáljak adni neki a fentieken kívül?
2013. jún. 2. 17:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ennyire nehezet kérdeztem, hogy senki se válaszol?
2013. jún. 3. 17:32
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem ennyire nehéz a kérdés :)

Mi 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást (én is orvos vagyok, megbeszéltem egy elég tapasztalt ismerőssel....), mert már 7 kg volt a kicsi babám....és ugye jó a fél éves korig csak anyatej, de a súlya alapján már volt akkora - és semmi gondunk nem volt (azóta sem) - viszont mindent megeszik, nem válogat stb....


A sorrendet nekünk így ajánlották: krumpli - répa- sütőtök, majd egy hónappal később cékla - spenót - brokkoli, hogy vashoz is jusson. A krumplit esetleg pici mennyiséggel (1-2 kanál) megpróbálhatod, hátha már nem okoz gondot....csak figyeld utána, hogyan reagál.

Paradicsomot is hamar adtunk (passzírozva, főzve, krumplival), segített a székrekedésnél...

Ezen kívül ott lesz majd a főzőtök is.

A gyümölcsök közül jó lesz, ha jön meggy; a kivinek a húsa is jó volt almához-banánhoz keverve (mag semmiképpen nem!!!) - C-vitamin sok van benne. Az almát én sosem főztem, kivéve ha főételnek szántam, mindig nyersen ette...

Én kekszet nem nagyon adtam, amíg kicsi volt (minek a cukor), inkább a gabonapépet (amiben nincs más) kevertem gyümölcshöz...mi az Alnaturát ettük, de nincsen sok íze....magában nem volt nyerő :) [mivel a glutént érdemes bevezetni, Sinlacot nem vettünk...]

Ja, és kb. fél éves kortól a húst is javasolt bevezetni, szintén a vashiány megelőzésére (bár ha kap tápszert, ez remélhetőleg nem lesz gond); először csirkemell, pulyka, esetleg nyúl, majd fokozatosan a vörösebb húsok: marha, ill. a vad is jó, ha megbízható helyről hozzájutsz esetleg...

2013. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Doktornéni köszi a válaszod!

Az almát nyersen nem eszi, csak ha megpárolom neki. Bár az almalevet szereti, még extrahígan is. :)

Rendben megpróbálom amiket mondtál. Az én csöppöm is hét kiló volt három hónaposan, igazi kis sózsák. Most tíz kiló, féléves babákhoz képest egy kis elefántbébi. Elég mozgékony, csak akkor van nyugton ha alszik, a kanalas etetéskor cserélgetjük a kanalakat mert persze az kell neki ami az én kezemben van. :) most próbáltam a krumpli őszibarack kombót, kicsit fanyalgott rá mert sanyanyú lett. De a krumplira nem reagált negatívan úgyhogy megnyugodtam. Legközelebb krumpli-cukkini párost kap, azután megpróbálom a brokkolit, hátha bejön neki. Ja a babakeksz, amit vettem egy olasz gyártmány, lo bello a neve és nulla cukor van benne. Pont azért választottam ezt mert bőven elég a gyümicukor neki. :)

Köszi még egyszer a választ! Amúgy milyen doki vagy?

2013. jún. 9. 04:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyermekgyógyász rezidens vagyok - ill. voltam a szülés előtt, majd ha visszamegyek dolgozni, szakorvosjelöltként folytatom. Az 5 éves szakképzésből még csak kettőt végeztem el, úgyhogy nem én vagyok a legtapasztaltabb.


Rita is közel 10 kiló volt fél évesen....aztán 12 egy évesen, most meg 17 hónapos, és 13 kg lehet kb. Állandóan szaladgál, mozog, úszni is járunk 3 hónapos korától, nem volt vele semmi gond. Majd ha nagyobb lesz, más lesz azért a testalkata is valószínűleg, most nem fog fogyókúrázni :) Cukrosat ha lehet nem kap, ennyi. Azért egy-egy süti vagy Túró Rudi belefér...szerintem.


Kanalat volt, hogy mi is hármat használtunk egyszerre :)


Almából melyik fajtát próbáltad? Mi vettünk ismerőstől idaredet, Rita azt is szereti, de a jonagoldot is, mert az édesebb. Hátha jobban tetszik nektek is más típus.

Érdekes amúgy, Rita megette a savanyú gyümölcsöket is: passzíroztam neki ribizlit tavaly, almával minden probléma nélkül bekanalazta. Sőt a natúr joghurtot (biopiacon egész hígat szokott venni neki anyukám) kifejezetten szereti [jó, többször kér bele mazsolát már], az aludttej pedig az egyik kedvence.

Örülök, hogy nincsen gond a krumplival :)


Azt a babakekszet még nem is láttam - elolvastam az összes félét, ami a dm-ben és hasonló boltokban volt, de mindben volt cukor (csak az 1 év felettieknek való almás gyermekkekszben nincs, de azt Rita csak mostanában kezdi megrágni, 1 évesen még kiköpte, nem kellett neki). Sőt, ami vicces: a Kecskeméti gyümölcsök is cukrozottak. Szerencsére van Hamanek, az 100 % gyümölcs, azt még most is megeszi, ha épp út közben kell a gyümölcs (nem menet közben, persze, úgy én semmit nem adok neki, max. vizet).


Ami nem jutott eszembe: rebarbarát is evett Rita 4 hónaposan, krumplit főztem neki, ahhoz tettem hozzá, és éppen csak összefőztem, nagyon hamar megfőtt. ÉS őneki ízlett. Viszont az is olyan, mint a spenót és a sóska: a három közül az egyiket kaphatja egy héten egyszer, hogy a kalcium felszívódását ne zavarja nagyon.

Nézem a "babanaplónkat": zöldborsót (passzíroztam, mert kicsi volt még)4,5 hónaposan kapott már - kicsi mennyiséget, krumplival. Saláta, petrezselyem szintén kb. akkor. Ja és a spenótot csak krumplival nem ette meg, hanem anyatejjel-olívaolajjal-liszttel készítettem neki besamell mártást, nagyon pici fokhagymával; abba tettem bele, úgy ízlett neki. Közel fél éves volt, amikor kicsi reszelt sajtot, később túrót is kapott. És nem mondtam meg a háziorvosnak, de ezt sem én találtam ki: joghurttal turmixoltam neki a gyümölcsöt, néha túróval dúsítva kb. fél éves korától. Az aludttejet is akkortól mondták, de azt Rita csak magában eszi, a gyümölcsökkel nem...úgyhogy azt csak jóval később kapott.

A húst tényleg érdemes lehet majd nektek is elkezdeni, ill. egy pici olajat is lehet tenni lassan a főzelékbe [én már akkor nagyon világos rántást is készítettem, hiszen ha kapott olajat, lisztet, akkor úgy jobb ízű lesz a főzelék is]. A tojássárgáját csak 8 hónapos kortól javasolják (Rita azt is hamarabb kapott, de ő semmire nem volt allergiás).

A csirkemájjal is érdekes a helyzet, mi szereztünk házi csirkét, annak a máját kapta ő már 6 hónaposan, de van aki min. 8 hóig vár vele.


Viszont ezek nem szakmai ajánlások, hanem az ismerősöm javaslatai, de ő legalább 30 éve foglalkozik koraszülött ill. egészséges csecsemők fejlődésével, követésével, táplálásával, úgyhogy hiszek neki. És egy vezető kórház elég fontos beosztásában dolgozik (és tudja, hogy a kutatások jó részét a tápszergyártó cégek finanszírozzák - nyilván nem rosszak és sok az igazság bennük, de nem minden esetben "Szentírás", amit állítanak...)

2013. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Bocsi, hogy eddig nem reagáltam, csak ügyesen leforráztam mindkét kezemet forró olajjal és most szedték le a kötéseket, úgy, hogy most már tudok írni is.

Köszönöm a válaszod és az ötleteket, konzultálok majd a gyerekdokival meg a védőnővel, hogy melyiket próbáljuk ki Evelinnél. Mert ugye minden baba más, pl az én kicsim allergiás a körtére: kiütései lesznek tőle, akárhogy készítem el (főve, sütve, nyersen, párolva, sehogy sem tudom kiküszöbölni a kiütést). Itt olvastam egy olyat, hogy baba-gyümölcsrizs, ami annyit tesz, hogy vízben rizs puhára főz, gyümivel ledarál. Szerinted? Adhatok neki ilyet? Meg itt a cseresznye tele van kukaccal, viszont vettem mirelitet, amiben semmilyen adalékanyag nincs, azt esetleg megpróbálnám így elkészíteni. Vagy ne? Meg még a kivi izgatja a fantáziám, a husiját megkóstoltatnám vele, csak félek, hogy tele van olyan cuccal amitől nem rohad meg amíg ideér. Vagy ha találok mirelitben akkor esetleg megpróbáljam azt?

Bocsi hogy sokat kérdezek de te vagy az egyetlen aki válaszolt, ráadásul kölökdoki is vagy, úgyhogy merek bízni a tanácsaidban. ;)

2013. jún. 19. 09:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a rizs jó lehet - nekem eszembe sem jutott :) én a gyümölcsöt magában adtam, nem kellett hozzá plusz kalória Ritának :) viszont van, akinek megfogja a székletét, lehet,h ezért is nem próbáltuk.

A kivit anyukám biopiacról vette, én azt adtam - a fagyasztott sem biztos, hogy jobb/rosszabb, nyugodtan próbáld ki :) a cseresznye ugyanez....

gyors gyógyulást!

2013. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem. :)

Azért gondoltam a rizst, mert most már azt is be kéne vezetni, egyéb gabonafélék mellett, mint a búza, zab, stb. És én meg már unom a kekszes gyümiket, bár nem én eszem. Ja igen, a keksz. Szóval azt Pekingben vettük egy nyugati élelmiszereket árusító boltban, és a babarészlegen volt ez a lo bello keksz, ami olasz gyártmány és megnéztem, hogy mi van benne, hát cukor az pont nincs. De az 5 gabonás változatában már van sajna.

Nincs vmi ötleted, hogyan vehetném rá a babám, hogy egyen nem édes pépeket is? Csak mert eddig pont úgy sikerült párosítani a dolgokat, hogy mindig volt egy pici édes íze (pl répa-krumpli, alma-barack, stb) de pl a brokkoli-uborka párost nem fogadta el. Megkostoltam, hát én se ettem volna meg, max ha picit sós, de a sóval még várni szeretnék egy kicsit. Fűszerekből most még csak a petrezselyemből csempésztem be egy picit a főzelékbe, bár annak sincs túl sok íze. Szóval hogyan csináljam, hogy észre se vegye, hogy már sósat eszik? Vagy csak egyszerűen adjak neki egyszer sós kaját, hátha megeszi?

2013. jún. 20. 07:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem adj neki nyugodtan nem édes kaját, hátha ízlik :) Rita azokat mindig megette, ami nekem is ízlett - pl. pici paradicsommal a krumplit, de amit én sem ettem volna meg, azt ő is kiköpte...

A keksz helyett én ezért választottam az Alnatura gabonapépet - én ehhez jutottam hozzá :) [mert abban nincs cukor]

2013. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamit elfelejtettem! A cseresznye puffaszt, ezért nem szokták túl hamar adni - meggyet adj inkább, ha azt megeszi.
2013. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt nincs meggy sajna, ahogy cékla, fehérrépa, zeller- és édesköménygumó sincsen. De a fagyasztott cseresznyéből csináltam neki üdítőt, és azt minden további nélkül sikerült megemésztenie. Szóval ma csináltam neki cseresznye-almapürét, úgy, hogy a cseresznye héját leszedtem. Holnap ugrik majd a majom a vízbe, hogy mi lesz. Remélem semmi. Aúgy borzasztóan erős emésztőrendszere van, eddig semmitől nem fájt a hasa (kipp-kopp), egyedül a körtétől vannak kiütései.
2013. jún. 21. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!