Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Felbontottam egy bébiételt,...

Felbontottam egy bébiételt, de nem valószínű, hogy 2 nap alatt megeszi a babám, mert még csak kóstolgat. Lefagyaszthatom?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. nap után már ne fagyasztgasd, edd meg vagy dobd ki.
2013. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy kis sót és edd meg inkább. :)
2013. jún. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De körtés és utálom a körtét:)
2013. jún. 4. 17:24
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Mennyi idős a babád, hogy nem eszi meg az egészet 2 nap alatt? Csak azért kérdezem, mert ha nagyon kicsi, akkor a körtét nem is baj, ha nem eszi több napig, mert hascsikarást csinálhat :) Ha Te nem kéred, talán Apa, vagy müzlibe, sütibe? :)

2013. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
6 hónapos,még csak kóstolgat.Eddig nem nagyon ízlik neki semmi,így próbálgatok több félét.Ez sem jött be:)
2013. jún. 5. 16:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Megint én :) banánosat próbáltad, vagy az almát esetleg olyat ami édes még: alma, sütőtök, zöldborsópüré. Ezeket hátha szívesen megeszi. Ha nem, akkor (a borsó kivételével persze), bele tudod tenni sütibe - a banánossal nagyon finom a muffin :)
2013. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem ízlik még neki, mert furcsa az úőj íz. Meg kell vele szoktatni. De ez nem megy úgy ha minden nap más ízűt adsz neki. Egy-egy ízt 3-4-5 napig kell folyamatosan kóstoltatni vele mert nem jó folyton váltogatni.

Aztán ha már azt megszokta, akkor jöhet egy következő íz.


Egyébként érdekes mert az én babám az üveges bébiételeket el sem hajlandó fogadni, csak azt amit én csinálok neki.

Az üvegesből megeszik pl. 20-at kínkeservesen és ordítva,öklendezve. Amit én csinálok neki abból pedig 180-at, vidáman, gőgicsélve. Úgyhogy én nem is veszek neki semmi üvegeset ezután.


Ma pl. alma-banán-őszibarack pürét adtam neki és nagyon ízlett neki. Csak szerintem "túlbanánoztam", legalábbis szerintem elnyomta a banán a többi ízt úgyhogy holnap banánból egy kicsit kevesebbet rakok bele.

2013. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy több napig kell neki adni,eddig is úgy csináltam,de nem haladunk.Ha megvárnám,hogy csak akkor adok új ízt,amikor már egyből hajlandó normálisan enni,akkor 2 hét után is még csak az almánál tartanánk.
2013. jún. 6. 12:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne fagyaszd le,nehogy beteg legyen tőle a kicsi!
2013. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is, ne fagyaszd.

Másodszor: a hozzátáplálás kezdése nem egyszerű feladat, sem a babának, sem neked. A babák nem szívesen fogadják el eleinte a szokatlan ízt/állagot (tisztelet a kivételnek). Nekem mindkét gyerekemnél sok-sok hét és rengeteg türelem kellett, mire eljutottunk odáig, hogy többet sikerült a gyerekbe varázsolni, mint amennyit szétköpdösött-szétkent magán.

Türelem és kitartás, hat hónaposan még bőven elég neki az anyatej/tápszer, meg az a két-három kanál gyümi, amit sikerül valahogy belecsempészni a szájába.

Nagyon kicsi adagokkal kezdj, s először csak a gyümölcs levével. Pl. reszelt almából kicsavarsz 2 teáskanálnyit, s egy kávéskanál méretű babakanállal óvatosan kicsi adagokban adod a szájába. Köv. nap ugyanígy. Aztán kicsit emelheted a mennyiséget 4-5 teáskanálig - kb. egy hét alatt. Utána mehet a pépesre zúzott alma, de szintén csak 1-2 kiskanálkával kezdve és fokozatosan emelve az adagot egy hétig. Utána másik gyümölcs 3-4 napig, szintén fokozatosan emelve.

Hidd el, semmi baja nem lesz, ha két hétig csak egyfélét kap, vagy ha nagyon komoly az ellenállás (már a kanál látványától sírógörcsöt kap), akkor vársz még 1-2 hetet. Hat hónaposan nincs még elkésve semmiről!

2013. jún. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!