Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jövö héten tölti a 4 dik...

Jövö héten tölti a 4 dik honapot a lányom elkezdhetem a kostoltatást? Csak anyatejes

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd akkor igen. Bár anyatejes babáknál még nem muszály.
2013. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a legkorábban ajánlott időpont, tehát lehet. Bár ahogy az előző is írta, anyatejes babáknak elég az anyatej 6 hónapos korig. De gond nem lesz, ha elkezded.
2013. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

szerintem nyiugodtan elkezdheted- főleg, mert a baba anyatejes, neki még nem kell mielőbb kiváltani a tápszeres étkezést- így van időd megismertetni őt az új ízekkel, kísérletezni, megfigyelni, mit szeret, mit kevésbé, milyen kombinációknak örül.

A védőnőd mit mond? Ő ebben profi, érdemes őt is megkérdezni.

Délelőttre szokták javasolni ebéd előtt az új ízek bevezetését, édesebbel (gyümölcs) szoktak kezdeni és legalább 3-4 napon keresztül csak egyféle ízt és ugyanolyat adni. Alma, banán, őszibarack, majd ezek párosítása, esetleg krumplival (semleges ízű) jó ötlet lehet- főleg, ha te készíted el és lehetőséged van háztáji vagy bio alapanyagot is beszerezni hozzá.

Ne ijedj meg, ha a pici fintorog vagy kiköpi- lehet, hogy ami elsőre nem jött be, másnap nagy sláger lesz.

Erőltetni nem kell semmit, de azért legyen mindig éhes egy picit, amikor megpróbálod. valamire úgyis rá fog kapni :)

Sok sikert.

2013. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászolásokat
2013. jún. 11. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Végülis elkezdheted. De bőven ráér 6 hónapos korban is.
2013. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem várj még 1 hónapot. Az enyêmek is anyatejesek voltak, dw 5 hósan kezdtem.őket etetni mással is
2013. jún. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi komoly indokod, akkor szerintem még ne kezdd el. A 4 hónapos kor nem véletlenül van a tápszeres babáknak megadva. Az anyatejnél NINCS JOBB táplálék a babának minimum fél éves koráig. tehát, ha jót akarsz neki, akkor még két hónapig kizárólag szoptasd. Ehet még az életben annyi mindent és olyan sokáig...
2013. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Az ízek megismerése miatt felesleges ilyen korán elkezdeni. Az anyatejjel minden ízzel találkozik, amit t. (Emlékszem az enye, az anyukája megeszel. Emlékszem az enyém milyen hisztit csapott, amikor 3 hónapos korában fokhagymásat találtam enni.) Ha nagyobb mennyiségű (pl. teljes étkezés) táplálékot kap korán, egyrészt még nem tud vele az emésztőszervrendszere mit kezdeni, másrészt feleslegesen veszi el a helyet az anyatejtől. Az egyik szopi-profi védőnő azt mondta nekem anno, hogy várjam meg amíg a gyerek magától biztosan ül, kinő egy-két foga és elkezdi érdekelni az étel, amit mi eszünk. Ez már a hozzátáplálásra érettség biztos jele.
2013. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!