Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki a javasoltnál 2 hónappal...

Aki a javasoltnál 2 hónappal előbb elkezdené a hozzátáplálást, kóstoltatást, mi az oka, hogy így gondolja?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen kérdést olvasok, és valahogy nem tudom megérteni. Nem szándékom senkit lepontozgatni, de nagyon kíváncsi vagyok.
2013. jún. 11. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Közeli rokon kislánynál minden aktuális ajánlást nagyon betartottak, és mikor még nem kapott semmit majd megvadult azért a kajáért, amit a szülei meg a többiek ettek, cuppogott a szájával, meg minden. Ha ezt látnám a saját gyerekemnél inkább elkezdeném előbb a kóstoltatást, hogy ne érezze, hogy kimarad valamiből. Szerintem egyébként mindenki csinálja úgy, ahogy jónak érzi, de azért a babák sem ilyen pontosan működnek, hogy x. hónapban ezt képes megemészteni, és mikor betölti a következőt hirtelen mást is.
2013. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van nagyobb gyereke, akinél még ez volt az orvosok és védőnők által is javasolt gyakorlat.

(20 éves a lányom, nekünk még kötelezően kellett gyümölcsöt, főzeléket adni 3 hónapos kortól, hat hónapos korában leszidott a védőnő, amiért szoptattam és nem kapott feles, harmados tejet a lányom.)

2013. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Sokan azért kezdik mert buták és fogalmuk sincs a gyerek nevelésről.Persze ez nem mindenkire vonatkozik.Akiket én ismerek azoknak f1ngjuk sincs az egészről.
2013. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi tápszeresek vagyunk, és a tápszeres babákat hamarabb kell. Már 4. hónaptól, de akár a 3. hónapban is megkóstolhatja már pl.az almalevet.

Ha anyatejes baba lenne, valószinüleg én kivárnám a 6 hónapot a hozzátáplálással. De sajnos nem igy jött össze.

2013. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Talán mert nem minden gyerek egyforma. Van amelyik 8-9 hónaposan sem nagyon akar semmit elfogadni, van a melyik meg 4 hónaposan majd kiesik az etetőszékből, mert enné amit a nagyok. 15-20 éve még 6 hetes kortól adták az almát, és élünk. Semmi baja nem lesz a 4 hónaposnak ha megkóstol egy kis almalevet, vagy barackot. Gondolokm senki nem csülökpörköltet ad a gyereknek. Nem kellene ítélkezni. Tudod csecsemőgondozás témában évente változnak az ajánlások. Mostanában pl felröppent, hogy a legújabb kutatások szerint a tejet is minnél hamarabb kell adni, mint nemrég a gluténnel volt. Mire te leszel nagymama, lehet a te elveid miatt fognak hülyének nézni, mert addigra más lesz a divat. Ne ítélj hogy ne ítéltess!


Aki pedig azt írta hogy azért mert bunkók, annak üzenem nézzen magába. Lehet neki sem kell feltétlen szaporodni.

2013. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a kérdező arra gondolt, hogy miért akarja valaki 2 hónaposan elkezdeni, mert ez jelenti az ajánlottnál 2 hónappal korábbit.

Hát én is csak azt tudom mondani, hogy azért, mert buta. Méghozzá annyira buta, hogy azt hiszi okosabb, mint az orvosok. Nem hiszem el, hogy egy 2 hónapos baba bárkinek a szájából kinézi az ételt. Az sem igaz, hogy szüksége van rá. Az meg, hogy 20 éve így volt nem mentség arra, hogy ha valakinek most van gyereke és nem néz utána mi az ajánlás most.

2013. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Direkt úgy tettem fel a kérdést, hogy ne érezze magát senki megbántva. És tényleg arra vonatkozott, hogy aki 2-3 hós babákat hozzátáplál, miért teszi. Természetesen van nekem is véleményem a témáról, de ebbe nem szeretnék belemenni. Szerettem volna megérteni a másik oldal álláspontját. Sajnálom, hogy nem szólaltak meg a képviselői.
2013. jún. 11. 19:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-3 hónaposan maximum csak kóstoltatnak, nem hozzátáplálnak. Azért van különbség a kettő között, gondolom Te is tisztában vagy ezzel. Mi 4 hónaposan kezdtük amúgy, mert tápszeres, úgyhogy nem vagyok ezen oldal képviselője, de nem is ítélkezem senki felett, mert nincs hozzá jogom.
2013. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, a jelenlegi ajánlások, 6 hónapig javasolják a kizárólagos szoptatást. Ehhez képest, a 2 hónappal korábban a 4 hónapos kor. És jelzem hogy minden ilyen kérdés bántó felhanggal bír, mert eleve kritikát tartalmaz, és hogy te úgy gondolod, te jobban tudod mit hogy kell csinálni. Szebb lenne a világ ha mindenki a saját dolgával törődne.
2013. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha valakinek a 2-4 hós korban kezdődő hozzátáplálás mellett észérve van, az nem sértődhet meg egy ilyen kérdésen. Kizárólag akkor teheti ezt meg, ha tudja, hogy hülyeséget csinál, és emellett még bántó stílusban is kérdeznek tőle. Nekem van érvem amellett, hogy később kezdtem el az ételek bevezetését. Kíváncsi lettem volna arra, hogy aki korán kezdi, miért teszi (el tudom fogadni az érveket), senkivel nem állt szándékomban vitába szállni, vagy meggyőzni a saját igazamról, mert az is lehet, hogy tévedek. De így nem fogom megtudni. Azért köszönöm a válaszokat :)
2013. jún. 12. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!