Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás? Tapasztalatokra...

Hozzátáplálás? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kisfiam 4-én múlt 6 hónapos.4 hónapos korától adtam neki esténként Sinlac port, de egyébként ezen kívül csak anyatejet kapott.A gyümiket most kezdtem bevezetni.

3-4 napig csak almát adtam neki.Egy negyedet már megeszik belőle, nem igazán szereti.Aztán gyümölcs hiányában (illetve nincs hiány, csak pocsék sajnos itt a környéken) banánnal folytattam.3 napig azt kapott, ebből már megeszik egy felet.Ma leturmixoltam neki egy egész őszibarackot, és mivel nem volt igazán jó íze, raktam bele egy fél HT kekszet (ezt is kapja már 2 hónapja), meg egy kis Sinlac port, hogy sűrű legyen.Beverte az egészet!!!Ez normális?Remélem nem lesz baj..mondjuk nem aggódom túl..utána még szopizott is.Na ez jó kis bevezető volt.. :-D De a kérdéseim a következők.

Mikor kezdjem el az ebéd kiváltását?Akkor ha már szépen végig zongoráztuk az összes gyümölcsöt, és akkor jön a zöldség ebédnél?Ez nem túl hosszú idő?

Ahhoz mikor rakhatok húst?

Meddig "szórakozhatok" ezzel az egésszel?Magyarul mikortól van "kötelezően", hogy csak reggel és este van cici?

Magyarul 1000el tapasztalatokat várok,mert be kell vallanom 2. baba, de lányom tápszeres volt, és 6 hónaposan már húslevest evett, mert 4 hónapos korától tápláltam hozzá.Úgy érzem magam mint egy szűz kislány.Teljesen meg vagyok hülyülve. :P Valahogy a kislányomnál be voltam lazulva, most meg teljesen nem vagyok normális..olyan mint ha jobban akarnám csinálni..na jó.. hagyom a lelkizést.

Köszönöm a válaszok!!!


2013. jún. 12. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapossan kezdtem a hozzátáplálást de nem zongoráztam végig a gyümölcs majd zöldség folyamatot. Amit megakart kóstolni azt megkostolta.most 1 éves és mindent eszik.szerintem bízz magadban és csináld ugy ahogy jonak látod.
2013. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

szerintem jól csináltad, amit eddig csináltál.

Ha megette az őszibarackos kekszet, akkor szereti, máskor is adj neki nyugodtan.

Esetleg megpróbálhatod az őszibarack-alma, alma-banán, banán-őszbarack párosításokat is. Nemsokára van sárgabarack, szilva- ezeket is lehet adni már 4 hós kortól. Nálunk ezek nagyon mentek.

Aztán esetleg alma-krumpli, krumpli, krumpli-zöldborsó, krumpli-padlizsán, cukkini-krumpli. A zöldségekhez tethetsz hagymát, petrezselymet, pici oreganot vagy kakukkfüvet stb. ízesítőnek. (sót, cukrot semmiképp, vegetát és édesítőszert meg különösen nem!- hanem valami zöldfűszert, ha nincs friss, akkor szárítottat)

A zöldségekhez (ha már megy) akkor beleturmixolva először csirkehusi, pulyka, hal- a marhahússal szerintem még ráérsz 8-10 hónapos kora körül is (a sertéshúst nem tudom, mi nem eszünk).

Kötelező időpont ebben sincs (semmire sem általában)- de az egyik kisétkezést (tízórai mondjuk) lassan kiválthatnád gyümölccsel és ha ez stabilizálódik, akkor jöhet a zöldséges-húsos jellegű ebédkiváltás. A zöldség- húshoz még lehet rizst is adni, az is sűrít és ehetik egészen 4, 5 hónapos kortól.

Nálunk még a kezdeti gyümölcsök közül bejött a mangó is- különösen banánnal- azóta is nagy kedvenc.

Szerintem a kóstolgatás, ízlelgetés időszakában azt is megteheted, hogy veszel 1-1 üveg bio, egykomponensű (egyféle ízből álló) bébiételt/desszertet: pl. sütőtök, szilva, mangó stb.- ha lecsúszik, akkor pedig gyártod te is otthon :) Én így csináltam- a sütőtöknél különösen jobban megéri az első 1-2 üveget megvenni és ha kedvenc lesz, akkor nekiállni órákig sütögetni a nagy darabokat.

Az is jó ötlet lehet, hogy felmész a bébiételgyártók honlapjára (hipp, kecskeméti, univer) és megnézed a táblázataikat, hogy milyen életkorban milyen ízek vannak és a sorrendből látod, hogy hogy érdemes haladni. Neked most ugye hiába 6 hós a babád, a kezdeti ízeket nézd.

Nem kell sietned, sőt. Nálunk az vált be leginkább, hogy szépen, lassan, fokozatosan haladtunk 3-4-5 nap azonos íz után jött egy kis változatosság, új íz- ne foglalkozz mások hiperszuper babáival, akik 6-8 hósan már kész gourmet-k :)

Szerintem a védőnő tudna neked ebben sokat segíteni- ha jó kapcsolatban vagy vele, talán érdemes felhívni vagy megkérni, hogy látogasson meg benneteket.

Sok sikert:

2013. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemmel az igény szerinti hozzátáplálást csináltam, tehát egyáltalán nem foglalkoztam a táblázattal, igazából nem is nagyon tudom, mit mi után "kellene" bevezetni. Amit fontosnak tartok, hogy egy éves kor előtt cukrot, sót nem kaptak, meg törekszem rá, hogy minél később szokjanak rá a "hülyeségere", mint édesség, csoki, süti, szerencsére nem is kepesztenek ezek után. Meg nyilván olyanokat főzök magunknak is, amiből ők is ehetnek, esetleg főzök nekik külön, de ez nagyon ritka. Nálam a fő elv az volt, hogy olyat egyen, ami egészséges, illetve hogy könnyen meg tudja fogni, boldoguljon vele. Eleinte persze a kaja nagyja különböző fizikai kísérletek áldozatává vált (szétnyomás, csócsálás, leejtés, stb), de én nem siettem vele. A kisebbik 14 hónapos, és a napi kajájának nagyobbik hányada még mindig a ciciből érkezik.
2013. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!