Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves kora előtt olyan ételt...

1 éves kora előtt olyan ételt sem lehet adni a babának, amibe belefőtt a tej?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy simán tejet nem kaphat,de olyat amibe főzéskor kell egy kis tej,esetleg tejszín?Már sok mindenből azt eszi amit mi,szerencsére nem allergiás(eddig) semmire, mellette szopik még.

2013. jún. 12. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Úristen, ezek a szabályok...:) Elárulom, hogy pl. tesóm, miután már nem szopott (ez jóval egy éves kora előtt volt) sima tejet ivott, anyum rakott bele búzadarát sokszor, és semmi baja nem lett, sőt, egy mostanra 12 éves, 182 centis gyerekről van szó... Egyértelműen nem tett kárt a fejlődésében.:) Velem is itattak tejet egy éves korom előtt, egészséges felnőtt vagyok, nincs hatszázféle allergiám, stb. Egyébként pont emiatt lesz ennyi gyerek allergiás, mert nem találkozik a szervezete ilyen dolgokkal mint a tej, és bizony egy idő után a szervezet már nem akarja befogadni az idegen dolgokat...


Lényeg a lényeg, simán adhatsz neki szerintem.:D

2013. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Én adtam neki és semmi baja.Szerintem nem kell ezt túlzásba vinni.
2013. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jajj de jó hogy nem csak én vélekedek így. Az a baj,hogy már nem hajlandó megenni a külön neki főzött ételt,viszont amit mi eszünk abból kér.Eddig nem mertem neki tejeset adni,de szerintem fogok.Már begolyózok attól hogy egy hete semmilyen főzeléket nem eszik meg,de amit mi eszünk meg kéne neki...Kipróbálom,hátha nem kell többet külön kotyvasztanom. :D
2013. jún. 12. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Hajrá!:) Mondjuk vigyázz, annak idején az öcsém azért állt le a szopásról, mert anya adott neki egy kis krumplipürét pörkölt szaftjával... Utána anyával véres harcot vívtak:D, de inkább elaludt éhesen, minthogy megint cicizzen. Szóval óvatosan!:D
2013. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sok mindenből eszi már azt ami mi,mellette nagyon cicifüggő is,azon alszik el,szóval egyenlőre nem félek,hogy lemondana róla :D
2013. jún. 12. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Én adtam leginkább tejfölt használtam tejszín helyett, vagy joghurtot tej helyett. Semmi baja, pedig én laktózérzékeny vagyok és ő is esélyes rá.

A krémtúróról a túró rudiról meg a többi tejes édességről meg ne is beszéljünk amiket meg odaadnak az anyukák már 8-9 hónapos korban simán a babának,de tejtermékekkel meg nem mernek főzni!

2013. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!