Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ma lett egy hetes a fiunk....

L. Péter kérdése:

Ma lett egy hetes a fiunk. 3330g-mal született, ma pedig vacsora előtt 3260g volt. Szoptatja is az anyja, meg tápszert is kap. Nem kéne már többnek lennie? Mit tehetünk, hogy gyarapodjon a súlya?

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mekkora súllyal hoztátok haza a kórházból?
2013. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok!:)Másodszor viszont,az első héten még esik a születési súly.Az sem biztos,hogy teljesen egyformán mért a két külömböző mérleg.Ha nem sír sokat,nyugodt,van elég pisis pelenka egy nap,akkor semmi gond!!Ezért nem jó folyton méregetni.Elég két hetente.De maximum hetente egyszer.
2013. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha napi egyszer, vagy 2 naponta egyszer este méritek, bőven elég. Hülyeség minden evés után, mondom én, koraszülött ikrekkel.


Születés után a babánál súlya visszaesik. Van, hogy 1 hétbe is telik, hogy a születési súlyt visszahízzák. Nyugodj meg.

2013. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3510 gr-mal született a kislányom, 3 nap múlva 3210 gr-mal jöttünk haza a kórházból, 3 hetesen még mindig csak 3460 gr volt,tehát kb 1 hónaposan nyerte vissza a születési súlyát !
2013. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány g-mal jöttetek ki a kórházból? Kevesebbel szoktak ki jönni, mint amennyivel születtek. Szerintem normális a súlya. Mérhetitek minden nap, de ezt nem szokták ajánlani. De ha ez megnyugtat titeket, akkor mérjétek. Nem hiszem, hogy külön kéne tenni valamit a súly gyarapodásért.
2013. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kerria ***** válasza:

Ne akarjátok görcsösen, hogy hízzon! Mennyivel hoztátok el a kórházból, mert kislányom 2750 g-al született, de 2600-tal hoztuk haza.


Nyugodjatok meg,ez a legfontosabb. Ha amikor kér. kap enni, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Minden baba, más és más.

Hány óránként eszik?

2013. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodjatok meg. Fel fogja szedni a születési súlyát csak lassabban. Akkor kell aggódni ha 1hónapos korára nem éri el a születési súlyát vagy ha folyamatosan fogyna. Lehet hogy most még ilyen a szervezete hogy lassan megy rá a súly. Nekem a kislányom 2hetes korára érte el a születési súlyát és szintén tápszeres :) nekem 3500gr született 3440gr jöttünk haza 1hónapos korára 4280gr volt 2hónaposra 5300gr.
2013. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 3330 gr-mal született. 3095-tel hoztuk haza. 2 hetesen 3500 gr volt,1 hónaposan 4320 gr lett. Megugrott.

Most 75 cm és 8900 gr. :) Ne félj, össze fogja szedni magát, nem szabad görcsösen mérni minden nap, vagy akár többször is egy nap. Elég hetente egyszer, ha nem sír sokat és láthatóan nyugodt. Hidd el, jobban teszed ha csak hetente veszed elő a mérleget.

2013. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi! Két hetes korukra kell visszahozniuk a születési súlyukat:-)

/én is paráztam. Védőnő és háziorvos is ezt mondta/

2013. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!