Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislányom 14hós. Még tápszert...

Kislányom 14hós. Még tápszert adok neki. Ti mikor váltottatok tehéntejre? Tudom mostanság 2-3 éves korig ezeket a tápokat javasolják, de valóban szükséges ez? És ha tejet adtok, milyet dobozos, vagy piacról igazi tehéntejet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Annak idején az öcsém messze egy éven alul volt, amikor anyumnak elapadt a teje, és tehéntejet kapott. Semmi allergiája nincs, értelmes, 13 évesen 180 centi és 79 kg...


Ezért le leszek pontozva, de szerintem nem egészséges, ha egy gyerek 2-3 éves koráig nem találkozik a tejjel. Azért egy olyan korú gyereknek már van olyan fejlett a szervezete, hogy kidobja, amivel addig még nem találkozott...

2013. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos ez egy olyan kérdés,ahol mindenféle választ fogsz kapni.Én 4 hónapos voltam amikor elapadt anyu teje.Nem írtak föl neki semmit.Nincs semmi bajom.Illetve epekövem van és ezért kell csínyán bánnom a tejjel.4 éves fiamnál megvártam az 1 éves kort,de nem fogadta jól a szervezete és nem is ízlett neki.Második fiam most 17 hónapos,de nem tudok neki tejet adni,mert meghajtja.Nem erőltetem a dolgot.


Ha adsz neki tejet,akkor a bolti ultra pasztőrözött 1,5-est.Forralva és fele víz,fele tej.Így kezd.Legalábbis nekem ezt mondta anno a védőnő.Van még a Hippnek valami nagyon drága baba teje.

2013. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hónapos. Én is ezen vacilálok. A legjobbat akarom a gyerekemnek, de sajna azt is figyelembe kell vennem, hogy elég drága. Én Milupa gyerekitalt adok neki. Még van itthon néhány dobozzal, mert akciósan beraktároztam, de, ha ez elfogy, lehet kóstoltatom a tejjel, lehet kakaót is próbálni. Még kb. két havi adag van, akkor már lassan másfél éves lesz. Én bolti dobozost tuti nem adok majd neki, az szinte csak víz. Jön erre heti 3-szor a tejes autó, igazi tejjel, azt forralva adnám. Az én dilemmám az, amit mondanak az okosok, hogy régen más volt a tej, most gyógyszerezik a teheneket, hogy több tejük legyen, ki tudja milyen anyagok vannak benne... Mondjuk a tápszer is tehéntej alapú, csak kezelik, vagy mit csinálnak vele. Nálunk jön a tesó is, azért jó lenne, ha a tápszer árát, a kicsi pelusára tudnám költeni, de még átgondolom... 2-3 éves korig biztos nem fogom tápszerezni, abban sem hiszek, hogy az olyan jó lenne.
2013. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos. Én megkérdeztem a dokinkat, hogy ő mit gondol erről és azt mondta, hogy ő nem ellenzi a tej adását 1 éves kor után, de mivel az én lányom elég allergiára, kiütésekre hajlamos, érzékeny, azért ő azt javasolta, hogy 1,5 éves korig kaphat még tápszert, és 2 éves koráig junior tejitalt. Utána ő már nem javasolja a tápszert, tejitalt, nem látja indokoltnak...
2013. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam kb. 18 hónapos koráig itta a tápszert, azóta nem kell neki. Igazából ihatna tejet, de nem rajong érte, ezért nem is erőltetem. a tejtermékek ( sajt, joghurt, kefír) egyébként is egészségesebbek. Tejet csak főzéshez használok, de házi tejet nem szoktam venni, mert elég maceràs a beszerzése, ráadásul forralni is kell fogyasztás előtt, és - mivel a fiam nem issza meg - előbb megromlik, mint elfogy.

Amúgy én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezek a tápszerek 2-3 éves korig szüksègesek, hiszen ilyen korban már szinte mindent ehet a gyerek, így elegendő tápanyaghoz juthat tápszer nélkül is.

2013. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat,nálunk is úton egyébként a kistesó.Végül is kefírt,joghurtot,sajtot eszik,sajnos nem jó étkű kislány,de szerintem megpróbálom neki a tejet,mert én sem látom szükségét a 2-3 évesek tápszerezésének,csak még mindig dillemám,hogy milyen tejet!
2013. júl. 1. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 14 hós, én 1 éves kora után azonnal elkezdtem neki tejet adni kis mennyiségben, de nem a tápi vagy a junior tejital helyett (azokat kapja lefekvés előtt illetve hajnalban, amikor felébred), hanem főzelékben, palacsintában, tejbegrízben, stb. Én dobozos tejet adok neki, csak nézni szoktam, hogy magyar tej legyen, bár lehet, hogy ennek sincs túl sok értelme. Semmi baja tőle.
2013. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt a tejet vedd amit ti is isztok, így később nem kell neki külön tejet venni. Csak forrald fel és higítva add, vagy ahogy az előző írta, kajába keverve főzés/sütés során.
2013. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!