Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vegyem rá az evésre? 2...

Hogyan vegyem rá az evésre? 2 éves kislányom mindig is rossz evő volt, de mostanában alig eszik.3-4 falatnál többet nem hajlandó enni, de azt is csak nagy cirkusz árán. Főzeléket, zöldségfélét egyáltalán meg sem kóstolja.

Figyelt kérdés
Kb.1-1.5 évesen ette a paradicsomot, uborkát, de már most meg sem kóstolja. Gyümölcsöt is csak a banánt eszi meg, pedig ette a barackot, szőlőt, körtét is. Most már ott tartunk, hogy pl. a kenyeret is csak csupaszon eszi meg. Már a levesek sem kellenek. Teljesen kétségbe vagyok esve, a doki szerint nincs baja, csak beéri kevés étellel is. De szó szerint 3 falattal? 2 éves elmúlt, és 11 kg.

2013. júl. 2. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj valami étvágyjavító vitamint aszt hiszem B6. Vagy béres csepptől is megnő az étvágy.
2013. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jézus! 7 hósom 10,3 kg... Mondjuk hosszra is akkora mint egy egyéves.

Nem lehet hogy melege van, szomjas közben, vagy nasizik napközben? Édességet eszik? Jár bölcsibe? Ha igen, ott is rossz evő? Ha nem akkor nem gondoltál még rá, hogy beírásd bölcsibe, hátha megváltozik. Az is baj lehet, hogy túl sok mindenből válogathat, és hát a bőség zavara ugye. Kínálj neki két dolgot és válasszon ő, de a három választék már sok. Pl választhat hogy sajtos, vagy szalámis kenyeret kér, paprikával vagy paradicsommal (külön kínálva a kenyeret és a zöldséget, egymás után), kakaót kér, vagy gyümölcslevet, stb. Nincs harmadik opció, ha egyik sem kell, nem kap semmit. Ha éhes lesz úgy is odajön és enni fog. Ne aggódj!

3 éves dacos csajszi anyuja

2013. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kipróbáltam mindkettőt. Kb. 2 hete szedi a Béres cseppet, de még nincs változás. Bölcsibe nem jár, mert ahol lakunk nincs bölcsi.Korábban nasizgatott, de most már nem kap, és tudja is,, hogy azért nem kap csokit stb., mert nem eszik. Kakaót iszik, szerintem az is telíti, és nem éhes, nem kér egyáltalán enni. Már ott tartunk, hogy rendesen beleerőszakolom a kaját, ő pedig minden falatnál öklendezik. Így nagyon nem jó, de kakaón nem lehet egész nap. Nagyon kivagyok.
2013. júl. 11. 22:10
 4/4 anonim válasza:

Ezt érdemes elolvasni, én belefutottam nemrég, és alkalmaztam, nálunk bevált. :)


[link]

2015. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!