Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bébiételt melegíthetem mikróba?

Bébiételt melegíthetem mikróba?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint nem kéne,mert káros sugárzást bocsájt ki...

Ti,hogy szoktátok?


2013. júl. 16. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a sugárzással van gond, azzal nincs semmi baj. Viszont a mikró nem egyenletesen melegíti az ételt, lehet a teteje meleg, alja hideg,stb. megégetheti a száját. Ezért nem javasolják a mikrót kis korban.
2013. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:D össze kell keverni :)
2013. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy össze lehet keverni :))) csak azon gondolkodtam, milyen negatívumokat hallottam a mikróval kapcsolatban, és mi szólhat ellene :) Ezt nemrég olvastam a cumisüveg tájékoztatóján, hogy ne melegítsük abban, mert nem egyenletesen melegít :) De sugárzásról nem tudok. :)))
2013. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gabszem ***** válasza:
persze, csak keverd jól össze, mert van ahol hideg van ahol meg tűz forró
2013. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Anyósom szerint nem kéne,mert káros sugárzást bocsájt ki..."


Hát ne rakd bele a babát... és ha lehet a mikró mellett se álldogáljatok, ha megy. :)


A mikró bocsát ki "káros" sugárzást (nevezzük mikrohullámnak) és nem a vele felmelegített étel. Ettől függetlenül tényleg nem egyenletesen melegít (bár elvileg ezért forog, hogy mindenhol egyformán melegedjen, de ez ritkán valósul meg), ezért pl főzni nem főznék babának mikróban, de csak melegítésre, ha utána alaposan felkevered és vigyázol a fentiekre, akkor szerintem tökéletesen alkalmas.

2013. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okés,köszike :)
2013. júl. 16. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak abban melegítem, fél perc, utána összekeverem és kész.
2013. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!