Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7-8 hónapos anyatejes babák...

7-8 hónapos anyatejes babák anyukái! Ki hol tart a hozzátáplálásban?

Figyelt kérdés
Mit hogy eszik a babátok? Mennyit szopizik? Hányszor eszik egy nap,mennyit?

2013. szept. 16. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:

7 hos, 10 orai, ebéd

, uzsi kiváltva.. Reggel este és éjjel van ég cicike.

200grammokat eszik egy egy étkezésre :)

Pépesen eszik, de megeszi a villával tört darabosabbat is. A kiflin is jot nyammog :)

2013. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 és fél hónapos, és sehol nem tartunk! :) 6 hónaposan kezdtem kóstoltatni, és leginkább ma is csak kóstolgat. Kb mikor betöltötte a 8. hónapot elkezdett érdeklődni, belenyúlkált a tányérunkba és választott magának kedvére valót.
2013. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos a lányunk.

6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,addig csak anyatejet kapott.

Most ott tartunk,hogy ebéd-vacsi van kiváltva.

Délelőtt szopizik,ebédre főzelék,délután szopi,aztán uzsira valamilyen gyümölcs,vacsira tejpépet eszik.És még elalvás előtt van szopi is,mert ilyenkor általában cicin alszik el.

Éjjel még 3-4x ébred cicizni.

Szép adagokat eszik,nem panaszkodom.Olyan 300-400 g körül eszik délbe főzeléket,jó étvágya van.Érdeklődő.Bármit megenne,ha hagynám. :D

2013. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kislányom nem volt hajlandó enni, én meg nem akartam erőltetni. Csak kóstolgatott. Elválasztani sem akartam (hogy evésre kényszerítsem), és mivel kellett a tápanyag, és talán még a szeparációs szorongás is mellé társult, 7-8 hónaposan naponta 13-15 alkalommal szopizott (így éjjel is vagy 5-6 alkalommal). Most 15 hónapos lesz a héten, de nem mondhatnám hogy étkezéseket váltottunk volna ki. Már kevesebbszer szopizik, többet csipeget. Akkor eszik, és abból amit mi eszünk.
2013. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Huu, és ehez mit szol a védőnő?? Ennek vmi. oka van....ki kellene deriteni, de ez csak egy vélemény....
2013. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Szerintem ez nem normális dolog a lányodnál.

Orvos mit mondott erre?Szerintük ez így jó?

Nem rosszindulatból,csak aggódásból kérdezem!

3-as voltam

2013. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jó súlyban van, hurkás is. Jól fejlődik (értelmileg is, 3 szótagú szavakat is tud mondani), lázzas beteg eddig csak egyszer volt 1 napig; egyszerűen ő ilyen. És ezzel nem én vagyok így egyedül, csak vagy nem gyakori jelenség, vagy a szülők nem mernek róla más szülőnek beszélni róla. Mivel elég sok a tejem, és napi 10-12 szopizik , ami legalább 120-170 ml, az anyatej kalóriatartalma 50-60 közt lehet, így naponta 600-700 kalóriát fogyaszt. Az olyan, mintha egy felnőtt naponta 4000-5000 kalóriát fogyasztana. Mivel a kisgyermek élsportolónak tekinthető, ez éppen hogy elég. A védőnő is tud róla, ő még nála "rosszabb" esettel is találkozott az elmúlt 25 éve alatt. A másik, hogy sokat morfondíroztam, hogy mondjuk olyan országokban, ahol az édesanyának sincs szinte mit ennie, azért ott is nőnek fel gyerekeke, és sokszor nem az éhség miatt nagy ott a csecsemőhalálozási arány, hanem a betegségek miatt.

Köszönöm az aggódásotokat, tudom ezen én is átestem. A barátnőm kisfia is ilyen volt, amíg anyatejes volt 17 hónapos koráig. Mostanra ő is 18 éves egészséges, átlagos testalkatú felnőtt lett.

2013. szept. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, találd már ki h már beszél is nem??? :))

Én nem hiszem el h a védőnő ezt hagyja....

És azért nem eszik mert te nem akarod....ez teljesen lejön az irásodbol......

2013. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Félre érti kedves utolsó. Nem azt mondtam hogy nem eszik, hanem nem teljes adagokat és a pépes ételt nem szereti (darabosakat csipeget). Csak kóstolgat, eszeget. De igazából nem is kell Önnek magyarázkodnom. A kérdezőnek írtam, és nem szállok vitába ismeretlennel. A védőnő, a gyerekorvos mit tudna tenni? Megtömi? NEM FÉNYEVŐ! Mielőtt még aggódni kezdene. Azért köszönöm, hogy a saját problémája mellett, a mi "étel-küzdelmeinkre" is jut ideje :)
2013. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiam 7,5 hónaposan, a lányom több mint 8 hónaposan kezdett egyáltalán érdeklődni a kaja iránt, azaz akkor kezdtem a hozzátáplálást (igény szerinti ht-t csináltam). Onnantól kezdve minden étkezéskor ők is odaültek velünk az asztalhoz és kaptak a tálcájukra falatokat, amiket maguknak felszedegettek és elcsócsálták, szétnyomkodták, megeszegették. Nem volt cél étkezés kiváltása, ugyanis nem órára szoptatok, hanem igény szerint. Eleinte a kaja 90%-a nem a gyerekben végezte hanem az etetőszék alatt, aztán lassan javult az arány.
2013. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!