Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónaposan kezdtétek el...

Hány hónaposan kezdtétek el anyatejes babátoknál a hozzátáplálást? Miket adtatok neki először, melyik napszakban és mennyit?

Figyelt kérdés
Első babám 5 hós, eddig kizárólag csak anyatejet kapott! Nem vagyok túl informált ebben a témában sajnos!
2013. szept. 30. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtem almával délelőttönként.
2013. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez rendkívül változó, mert ha valakinek nincs elég teje, akkor már az újszülött 1 hetes csecsemőnek is kell adni tápszert.
2013. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hetedik hónap első napján kapott először mást az anyatejen kívül. Én zöldségekkel kezdtem, nálunk így szokták javasolni. A lényeg hogy az egyes új ízek között várj 4 napot, ha esetleg allergiás reakció lépne fel, akkor lehessen tudni mitől. Én sárgarépát adtam először. Talán egy hét is eltelt, míg 2-3 kanálnál többet tudtam megetetni vele. Ezután krumplit tettem hozzá. Majd jött a sütőtök. Azt üvegeset adtam, nagyon szerette a lányom. De volt hogy az otthon főzött sárgarépa és krumpli mellé tettem az üveges tököt. Aztán jött a petrezselyem, a cukkini és a brokkoli. Ezeket néha magukban, néha a többivel keverve készítettem. Céklát is szokás, de az nekem macerásnak tűnt. Azért jobb zöldségekkel kezdeni, mert akkor ezekhez a semlegesebb ízekhez szokik hozzá először a baba. Akik gyülölcsökkel kezdenek, azok gyakran panaszkodnak, hogy a gyümölcs édes ízei után a picurkók nem fogadják el a zöldséget. Egyébként Magyarországon almával, barackkal és körtével szoktak kezdeni és tízóraira, hogy ha esetleg hasfájást eredményezne, akkor ne éjjel okozzon ez gondot.


Én picivel ebédidő előtt kóstoltattam, mikor még nem volt azért annyira éhes és utána jött a szopi.


Egyébként érdemes több helyen utána olvasnod, mert sok féle út van. Válaszd ki a neked legszimpatikusabbat és akkor jobban tudod magad ahhoz tartani. Mert persze sok "jó" tanácsot fogsz kapni kelletlenül is.

2013. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 4 és fél hónaposan adtam neki először általam kifacsart őszibaracklevet. Első alkalommal délelőtt (két etetés között) 2 kanállal, másnap már 5-tel, harmadik nap meg megevett egy egész baracknak a levét (ami ugye azért elég sűrű). Nagyon ízlett neki. Aztán kb. 1 hét múlva ebéd előtt elkezdtem neki adni krumplit, fokozatosan. Aztán szép lassan elhagytam a déli szoptatást és csak valamilyen zöldséget, zöldségeket kap. Sok helyen írják, hogy először az uzsonnát jó kiváltani. Kitapasztalod! Az elején nagyon nehéz az ember lányának... kérdezz bátran minél több mindenkit, és ahogy a babádnak legjobb úgy csináld. Jelezni fog :)
2013. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az utolsó teljesen jól leírta szerintem :) mi közel 5 hónaposan kezdtünk kóstolni, délelőtt alma-barack, pár kanálkával, de csak ismerkedett vele. Aztán kb 2 hét múlva, már elmúlt 5 hós, amikor egyszercsak ráérzett a kanalazásra és nagyon szépen nyomta befelé, sőt reklamált mikor elfogyott a 30 ml :) Utána pedig uzsonnára adtam neki többet (4-5 óra felé), és kb 5 alkalom után már nem is kért utána szopit. Vizet vagy hígított teljes gyümilevet adok neki inni utána, illetve az almát is dúsítom gluténmentes gabonapéppel (pl 30-40 ml kész pép és 80 ml körül gyümi). Erre kb 2 óra múlva van a vacsi szopi, 6-7 körül. Itt tartunk most, 5,5 hónapos. Én azért cisnáltam így, mert reggel délelőtt még szépen van tejem. Ha betölti a 6-ot, elkezdem szép lassan az ebédet, előtte azért kóstolás szinten majd krumpli-répa-tök
2013. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!