Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért muszáj elkezdeni a...

Miért muszáj elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Kisfiam anyatejes és elég is neki még.Akkor miért kell elkezdeni a hozzátáplálást?

Az anyatej már nem olyan vitamindús számára?



2013. okt. 4. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, már tartalmasabb ételekre is szüksége van.
2013. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Már bocsi,de miért,meddig adnád neki kizárólag az anyatejet???
2013. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából 6 hónapos korra elkezd kiürülni a vasraktára, amit magzatként összeszedett. Ezt kell a rendes, vegyes táplálkozással fenntartani.
2013. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl a vas miatt, ahogy írták feljebb. De kevés is lesz neki lassan az anyatej, mivel megnő az energiaigénye, jóval többet fog mocorogni 6 hós kora után, mint 1-2 hónaposan.
2013. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A vas miatt is nagyon fontos, kell neki más is, de persze lassanként. Én 6 hónapig kizárólag szoptattam, majd egyéves koráig az anyatej volt a fő táplálték, de mellette persze mást is evett. Igazán mennyiségeket 9 hónaposan kezdett enni, de ez nem rajtam múlt, én kínáltam előtte is. 1 éves kora után kezdtünk áttérni arra, hogy a szilárd táplálék az elsődleges, de ha kér cicit, adok neki. De ez már olyan anyahiányra van, meg persze jó, ha szopik tovább is.


A lányom tehát 9 hónapig majdnem csak anyatejet evett, pedig én próbálkoztam, még sem halt éhen, sőt. De kellenek neki más források is, ahonnan beszerzi a szükséges vitaminokat, zsírokat, ásványi anyagokat.

2013. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az immunkapu miatt is fontos, legalább kóstoltatni, mert ilyenkor tanul a szervezete, főleg az anyatej védő hatása miatt is érdemes. Hozzátáplálás, azaz hogyha nektek megfelel, nyugodtan szopizhat még, de kóstoltass, a korának megfelelően, glutént is lehet már pici mennyiségben.

Tehát nem elválasztás, ha azt nem akarod (azaz étkezés kiváltása nem anyatejjel) hanem hozzátáplálás, tehát szopi melletti kóstolgatás. Egyébként nem árt, ha megismerkedik a kanállal is, később kevesebb probléma lehet az evéssel

2013. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!