Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A kislanyom 2 eves 2 honapos,...

A kislanyom 2 eves 2 honapos, es a vanillia izesitesu tapon kivul szinte semmi mast nem akar megenni, meg sem kostolja, es amit meg is kostol egyszeruen lesopri a nyelverol, neha egy kis vajas kenyer neha egy kis felvagott. Volt mar ilyen valakinek?

Figyelt kérdés
Termeszetesen a hozzataplalast idoben elkezdtuk, es 1 evvel ezelott kiderult hogy tojasallergiaja van, tehat semmilyen olyan etelt nem ehet meg pekarut sem, amiben tojas van. Na ezzel elkezdodott az a kalvaria utanna nem sokkal hogy semmilyen fott etelt illetve szilard etelt nem akar enni! Neha napjan egy kis levest, par falat kenyer belet illetve par snack feleseget, inni sem nagyon akar nap kozben, ejszaka viszont annal tobbet. Ha valakinek van valamilyen hasonlo gyermeke aki ilyesmivel vagy ilyennel kuzdott, egy kis tanacsot adni mikent lehet ezt az allapotot megvaltoztatni? A kislanynak meg gondja van a kakilassal is eleg surun majdnem minden nap szekelesi gondjai vannak olyan formaban, hogy nagyon kemeny a kis kakija es van amikor nem is birja kinyomni mert annyira kemeny es vastag! Gyumolcsot neha eszik egy kis almat, epret, szolt de az is csak neha napjan. Mar teljesen elveszett minden remenyunk.Termeszetesen a hozzataplalast idoben elkezdtuk, es 1 evvel ezelott kiderult hogy tojasallergiaja van, tehat semmilyen olyan etelt nem ehet meg pekarut sem, amiben tojas van. Na ezzel elkezdodott az a kalvaria utanna nem sokkal hogy semmilyen fott etelt illetve szilard etelt nem akar enni! Neha napjan egy kis levest, par falat kenyer belet illetve par snack feleseget, inni sem nagyon akar nap kozben, ejszaka viszont annal tobbet. Ha valakinek van valamilyen hasonlo gyermeke aki ilyesmivel vagy ilyennel kuzdott, egy kis tanacsot adni mikent lehet ezt az allapotot megvaltoztatni? A kislanynak meg gondja van a kakilassal is eleg surun majdnem minden nap szekelesi gondjai vannak olyan formaban, hogy nagyon kemeny a kis kakija es van amikor nem is birja kinyomni mert annyira kemeny es vastag! Gyumolcsot neha eszik egy kis almat, epret, szolt de az is csak neha napjan. Mar teljesen elveszett minden remenyunk.

2013. okt. 31. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Kérdezd meg az orvost, esetleg valami étvágy javító csepp, vagy vitamin meghozná az étvágyát.



(Egyébként tápot az állatok esznek, gyerekek tápszert. Főleg ékezett nélkül, harmadszor indultam neki mire leesett, hogy nem tampon hanem tapon)

2013. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is a tamponnál akadtam el :)

Visszatèrve: szerintem ne adj neki nasikat, tejpèpet. Készíts olyan ételt amit egyedül is tud enni mondjuk kézzel. Szerintem nem orvosi eset mert egyes dolgokat megeszik. Inkább az "első gyerek" szindrómára hasonlít.

2013. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ugye majd téged is leolt privátba.
2013. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiam - fogjuk rá, hogy volt - extrémen válogatós, ő csak fehér színű pékárukat, rizst és spenótot evett egy fél évig. Kb. 16 hós korában kezdődött nála, amikor abbahagyta a szopást és önállóan elindult - addig mindent megevett, bármit tettem elé, utána viszont hiába kapott csak vizet egész nap, akkor sem volt hajlandó megkóstolni, amit gyanúsnak tartott. Sokáig még a csokitól is "félt". Miután az egész közei és távoli rokonság bicskája beletört a problémába, két évesen a bölcsi mellett döntöttünk. Ott sem boldogultak vele 3 hónapig (max. vajas kenyeret evett), aztán végre megtört a jég és szép fokozatosan el kezdte megkóstolni a dolgokat. Gyümölcsleveket (alma és világos sárga színűek) egyénként néha megitta, így sokszor csináltunk neki házi turmixokat gyári üvegbe és abba csempésztem húst is.
2013. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez itt szerintem nem annyira allergia, mint inkább nevelési kérdés. Az én lányom is egész nap ellenne nasival, de már tudja, hogy egy Túró Rudi a maximum, ha azt megette, akkor elfogyott.

Tehát itt is nektek kell korlátokat szabni. Ha csak reggel és este van tápszer, akkor közte normális kaját kell enni. (Igen, én is tudom, milyen az ételallergia, nekem fehérje, férjemnek laktóz intolerancia. )

Ne várd, hogy a gyereked magától változzon, mert itt neked kell az ő hosszú távú érdekeit szem előtt tartani.

2013. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így nem kell csodálkozni, hogy nem bír kakilni. Rostbevitelt kell növelni, zabkása, zöldségek, gyümölcsök, stb. Addig kell "erőltetni" amíg meg nem eszi, ha nem kap mást kénytelen lesz, gondolom éhes azért csak. Szóval nincs több vaníliás édes étel, hanem csak az, amit elé teszel.
2013. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!