Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha kevés az anyatej lehet...

Ha kevés az anyatej lehet pótolni milumil tejberizs péppel? 6 hónapos baba.

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet.
2013. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen idősen már ehet tejpépet, gondolom nem akarod a cumisüveget elkezdeni. Elvileg az is jó tápszer helyett már ilyenkor, de inkább gyerekorvost kérdezz meg, még nagyon pici a babád. A tápszerben sokkal több vitamin van, mint a tejpépben úgy emlékszem, de a dobozon láthatod. Mármint ha sokat kéne pótolni, akkor lehet a tápszer is kéne, persze nem tudom mennyi lenne amit pótolni akarsz :) De fél évesen már az én fiam is ette a tejpépet. Milumil HA volt az, ezt felírja az orvos. Lehet úgy olcsóbb is. Mondjuk nálunk allergia gyanú volt ezért kapott HA tejpépet is.
2013. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Másfél, 2 éves korig a gyerkőcnek elég sok tejtermékre, tej-félére van szüksége. Ha ezt anyatejből nem tudod megadni neki, akkor én a helyedben tápszerhez fordulnék. Ha nem akarod cumisüvegre rászoktatni, adhatod itatópohárból, vagy sima pohárból is.

Persze nyugodtan adhatsz neki tejberizs pépet is.

2013. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A reggelit és a vacsorát szeretném neki megoldani tejpéppel, tehát 2 étkezés. Napi étkezés: reggeli tejpép, utánna 3,4 óra múlva gyümi sinlac péppel, ebéd sinlac pép zöldséggel, majd d.u 50-100 ml anyatej(mivel csak annyi van) fürdés után tejpép. Minden pépből kb 120-150 ml eszik. szerintetek???
2013. nov. 21. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem kb egy fél adag pépet evett meg egyszerre 6 hósan.
2013. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta összesen csak 50-100 mili tejed van, akkor nincs mese tápszer kell neki. Nem értem miért akarsz inkább tejpépet adni, mikor az is tápszer, csak ízesített és kanalazható állagú.
2013. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. amit kifejek tejet azt is csak muszályból issza meg.szivesebben kanalaz mint cumis üvegből iszik. egyedül az alma levet issza meg édeskömény teával. Ha az anyatejet nem akarja meg inni akkor a tápszert se fogja. a tejberizspépet meg habzsolja.
2013. nov. 21. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a fiamnál. . 7 hónaposan csak aknalasat evett. 2szer adtam neki tejpépet,meg tápszerből próbáltam csinálni tejberizst meg tejbegrízt. Az annyira nem ízlett neki. 1,1,5 hónapot kanalaztattam, aztán bepróbálkoztam a tápsezrrel újra. Azóta eszi.

Egyébként utólag kiderült,hogy szájpenésze volt, mert a vasraktárai kiürültek, és megtámadta a kis száját. Alig tudtam eltüntetni a kis fehérséget a szájából. Vasat adtam neki pluszba. Ezután jött az újbóli tápszer. Azóta már elmúlt 1 éves, és a reggel esti tápszer még most is meg van. Ja és a cumisüveget nekem lassan el is hagyja, mert már szépen iszik pohárból,meg a csőrőspoharat is szépen szívja. Szóval a nem cumisüvegből adnám neki a tápszert, nem is igényelné, de én úgy vagyok vele,hogy a szájizmok az erősítéséhez jó a cumisüveg is. MAM-ost használunk mindenből. Cumi, cumisüveg,csőrös pohár. Ez bevált.

Annyi még,hogy én nem tudtam szoptatni így lefejt tejet kapott, más választásom nem volt.Sajnos.

2013. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Házi, rizspehelyből, egyéb gabonapelyhekből is készíthetsz neki pépet, tápszerrel is.
2013. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor más fajta tápszert szoktak javasolni, mert a tápszereknek is van ízük. Az én babámnak a beba nem izlett milumil bejött neki, aztán később már a bebát is megitta.

Ilyenkor sajnos ezt szokták, vesznek egy doboz pl milumilt, ha nem jön be, akkor pl bebát stb. Vagy kérdezd meg az orvost védőnőt, lehet nekik van belőle minta, vagy olyan amit más gyereknem ivott meg és most kukába kerülne mert nem kell nekik.

2013. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!