Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Zöldségből, gyümölcsből levet...

Zöldségből, gyümölcsből levet mivel? Valami kis helyen elférő, könnyen tisztítható volna jó.

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon szereti a kubut, de adnék neki inkább valami saját készítésűt. Viszont nem tudom mivel kéne készíteni.

Nagyon régen a szüleimnek volt gyümölcscentrifugájuk, de arról az az emlékem maradt, hogy jó nehéz volt tisztítani, szóval olyat nem szeretnék. Van azóta valami hiper szuper :) Egyszer a tv shopban láttam valamit ami egy pohár és azzal facsarnak, de szerintem ahhoz bivaly erő kéne....

Jó lenne nyers répából is tudna levet nyerni, mert narancsot, mandarint egy egyszerű facsaróval meg tudom oldani és abban is sok a vitamin, vagy almát is vinne.

Igazából nem nagyon akarja enni mostanában a zöldséget, gyümölcsöt még csak csak eszi, ezért adok most kubut az nagyon bejött, így legalább kap valami répát.

Az ételek bevezetésén már túl vagyunk, de nem tudtam melyik kategóriát válasszam


2014. jan. 5. 13:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

tapasztalat

[link]

2014. jan. 5. 13:06
 2/13 anonim ***** válasza:

én inkább ezt javasolnám:

[link]

(amúgy van még fönt hasonló recept a nevet,ha ez nem tetszik)

A centrifugákkal az a baj,hogy az értékest rost kimarad,csak a cukros gyümölcs/zöldséglevet issza az ember.Persze ez is jobb mint a bolti vackok,de akkor már én inkább ilyennel kísérleteznék,nem is kell hozzá centrifugát venni:)

Oké,a főzés sem a legjobb, de amúgy ha a nyers répát nem eszi fiad,akkor nem hinném,hogy ezeket a centris leveket inná,mert még töményebb ízük van!

2014. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ez se lehet rossz:

[link]


Amúgy köszi,hogy feltetted ezt a kérdést,mert már nagyon rég el akartam én is készíteni,de valahogy kiment a fejemből..pedig mindkét fiam nagyon szereti a gyümi leveket:)

2014. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pedig nem rossz a gyümölcscentrifuga. A lányom se nagyon eszik zöldséget, és ezzel csinálok alma-szárzeller- vagy répa-narancs/almalét, megissza.

A répa nyersen csak gyümcentrifugával dolgozható fel szerintem.

Nekünk smoothie maker van még (ez is ilyen tvshopos) és nagyon hasznos. Magunknak is gyümölcsturmixot szoktunk vele (banán, alma, barack, körte, sült sütőtök, főtt gesztenye...) nagyon szereti a lányom. Keményebb zöldséget főzve összeturmixolja, én minden babakajához ezt használtam, amikor kicsi volt.

Ha megfőzöd a répát, összeturmixolhatod nyersen gyümölcsökkel sima turmixgépben is kubu helyett.

Csak nem biztos, h elsőre elfogadná a fiad, mert hozzászokot a kubuhoz, ami iszonyatosan cukros. De ha édesìted ezeket a turmixokat és fokozatosan csökkented a cukrot, biztos megszereti.

2014. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt akartam ìrni: összeturmixolhatod nyers gyümölcsökkel
2014. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást.

A kubut higítva issza :) kb fele-fele arányban vízzel, de tudom így is azért ízes. De legalább valami zöldség, pl répa.

Biztos átmeneti mert volt már hogy valamit nem evett aztán meg azóta is eszi vagy issza pl kakaó :) egy jódarabig nem akarta meginni.

Megnézem a linkeket.

Nyersen a répát nem tudnám botmixelni mert az nagyon kemény lenne a gépnek.

2014. jan. 5. 17:00
 7/13 A kérdező kommentje:

Na ezt a kubu házilag receptet kipróbálom, holnap vagy max holnap után. Kíváncsivá tett :)

Mondjuk itt is főzve van a répa, szerintem nyersen jobb lenne, mert úgy több vitamin stb marad benne, de úgy nem tudnám botmixerrel összedolgozni.

2014. jan. 5. 17:02
 8/13 A kérdező kommentje:

Na kipróbáltam ezt a kubu házilag dolgot és tök jó!

Mondjuk másképp csináltam, nem volt kedvem egyből 5 litert készíteni, végül lecsökkentettem a mennyiséget.

Finom lett, issza a fiam és én is megkostóltam :)

2014. jan. 6. 13:04
 9/13 anonim ***** válasza:

de jó,ügyi vagy:))

és cukorral vagy mézzel csináltad?

2014. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

én barna cukrot tettem bele.

De mint írtam nem pont úgy ahogy a recept írta. sok lett volna, meg kíváncsi voltam milyen lesz és úgyis a sok gyümi, zöldség adja az ízt.

Akarok venni majd nyírfacukrot az egészségesebb, vagy mézzel is kipróbálom majd.

Meg variálgatom majd :)

Holnap almát fogok megfőzni, hogy könnyebb legyen botmixerrel összedolgozni és narancsot facsarok bele és banánt nyomok még hozzá, na ehez lehet mézet fogok tenni.

Nem akarom a répát sem túlzásba vinni, mert nem szabad.

2014. jan. 6. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!