Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos kisfiam csak az...

JenPotter kérdése:

8 hónapos kisfiam csak az anyatejet fogadja el italként, minden mást kiköp (víz, tea, gyümölcslé). Hogyan szoktassam rá, hogy legalább vizet igyon?

Figyelt kérdés
A cumisüveget egyáltalán nem fogadja el, pohárból először megkóstolja az italt, az első kortyot lenyeli, másodjára kiköpi. Csak cicin át kap így folyadékot, éjjel is sokszor felker és kéri. Hogyan tudom rászokatni, hogy igyon mást?

2014. jan. 16. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
ha ilyen sokat szopizik akkor még nincs is szüksége vizre. Ha szomjas lenne hidd el elfogadná. Nyár sincs hogy félni kéne nehogy kiszáradjon, ha jo kedvü nyugodt baba akkor biztos nincs szükségr többre és ezért nem is kell neki.
2014. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom 11 hónaposan kattant rá a vízre, addig nem ivott meg semmit a tápszerén kívül. Akkor már csak reggel és este kapott tápszert, nappal igényelte a folyadékot. Szerintem a te kicsidnek is elég az anyatej egyelőre. Biztos, hogy később (ha már kevesebbet szopizik) el fogja fogadni a többi folyadékot is.
2014. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, kicsit megnyugodtam! Azon is lennék, hogy az éjszakai szoptatások mennyiségét csökkentsük, mert így nem tudjuk kipihenni magunkat, hogy a baba óránként-kétóránként felkel. De ehhez nagy lelki erő kell. Próbáltam már, férjemmel együtt, hogy mikor felkel sírva, ringatjuk, de végül csak beadom a derekam (vagyis megszopiztatom), mert nagyon fáradtak vagyunk. Ti hogy vagytok ezzel?
2014. jan. 17. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!