Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtétek el a hozzátápl...

Mikor kezdtétek el a hozzátáplálást és hogyan? Nem arra vagyok kíváncsi, ami a "nagykönyvekben" meg van írva, hanem valós tapasztalatokat várok, főleg olyanoktól, akik hamarabb kezdték, mint az "előírt" 4 hónap.

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem kezdtem hamarabb,kivártam amig lehetett.

Minek akarod feleslegesen terhelni a kis gyomrát?

Olyan kicsi még,fejletlen az emésztő rendszere.

Tényleg nem értem miért kell siettetni?Hova rohansz?

2014. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

4 és fél hónapos volt.

Látszott rajta, hogy érdekli, kívánja a más ételeket.

Anyatejes.

2014. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5 hósan kezdtem náluk a gyümölcsözést a doki tanácsára, mert a tápszertől iszonyat szorulásosak voltak, szerencsére bevált a dolog. Egy percig sem bántam meg, hogy nem vártam ki a 6-7 hós kort, ami mellet a védőnő kardoskodott.
2014. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3,5 hónaposan kezdtem. Anyatejes volt nagyrészt, minimális tászert kapott néha mellé.

Először almát, majd barackot kapott, meg sütőtököt (üvegeseket)

2014. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5 hónapos korában, akkor már érdekelte a kanál, addig nem fogadott el semmit, 2x próbáltam, nem erőltettem. Tápszeres volt, és a gasztrón vastagbélgyull. miatt akarták volna, hogy 4 hónap körül kapjon Sinlacot, de nem fogadta el.
2014. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért "sietek", mert tápszeres a lányom, viszont nagyon sokat iszik meg belőle, többet mint kellene. Most 11 hetes. A védőnő szerint ne adjak neki csak az előírt mennyiséget, azt is csak max. 3, 3 és fél óránként, "hadd ordítson a gyerek" címszóval. A doki viszont azt javasolta, nyugodtan kezdhetek neki mást is adni (ől. alma, sütőtök), semmi baja nem lesz. Az a baj, mindenki mást mond, mást ír, képtelenség ezekből kiigazodni, ezért várnék tapasztalatokat.
2014. jan. 25. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a dokira hallgatnék és óvatosan elkezdeném. Persze csak apránként és nagyon odafigyelve.

A tápszerrel amúgy nem a mennyiség a baj, hanem hogyha nincs elég idő a két etetés között, akkor nem emészti meg rendesen az előző adagot mire már eszi a következőt és akkor jön a gebasz...

amúgy a fiam is hatalmas adag tápikat evett meg ( pl pár naposan 100 grammokat minden evéskor!), de szerencsére ő valahogy magától kivárta az idejét és nagyjából 3-3,5 óránként evett. Ha közben kért volna, akkor kis langyi vízzel próbáltam bekábítani, volt, hogy ivott, volt hogy nem kellett neki és a vége persze a némileg előrébb hozott kajálás lett. De alapvetően én bíztam és bízom a gyerek jelzéseiben, ha inkább egyen fél órával előbb, mert ő érzi, hogy éhes-e, minthogy azt a félórát végigüvöltse, mert be kell tartani az előírást... (nekem is van olyan, hogy egy falat kaja nélkül elvagyok szinte egész nap, máskor meg fél disznónyi kaját bezabálok a nap folyamán, mert őrült éhes vagyok). A gyerekem is hullámzó volt, voltak koplalós időszakai, akkor nem erőltettem, voltak falánkabb időszakai, akkor meg adtam neki.

De úgy nagy általánosságban mondva: hatalmas baba volt, ennek megfelelően az étvágya is. És jelentem, lett egy nagynövésű, de csinos-sportos-jó alakú, színizom 4 évesem - hatalmas étvággyal :D

2014. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5,5 honaposan kezdtük a hozzataplalast, szóval nem korán, de azért gondolom sok jelentősége nincsen.


Először ebéd, uzsonnaidoben a tápszer előtt kinaltam neki gyümölcsöket, zöldségeket. Szépen sorjában, 2-3 napig ugyanazt, minden alkalommal amikor újat kapott, akkor figyeltem arra, h csak 1 új dolgot kapjon, h tudjam ha vmi szorulast, allergiát okoz.

Először kis mennyiséggel kezdtem, amennyit elfogadott éppen belőle. Sokáig utána tapszert is kapott, mert nem evett meg a gyümölcsből, zöldségből eleget. Olyan 7-8 hónapos korára volt elég türelme megenni egy adagot.

Vannak még most is visszaesések, h keveset eszik, vagy nincs türelme kanalazni.

2014. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem is tápszeres a fiam, és valamivel a 4. hónap betöltése előtt kezdtem neki adni a leveket. Alma, barack, sütőtök. Nekem is volt úgy, hogy 3 órát nem bírt két tápi között és rengeteget evett. Valamivel több mint 4 hónaposan már kapott desszerteket és püréket. Alma, barack, sütőtök, meggy, burgonya, répa, cékla nyugodtam mehet már 4 hónaposan neki.Hosszú folyamat de majd 6 hónapos most, beállt a 4 óránkénti tápizásra, már 1 étkezést el is tudtunk hagyni. Ja és a gyerekorvosom a mai napig gy mukkot nem szólt a hozzátáplálásról. :(
2014. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én e hónap 19.-én kerek 3 hónapos korában kezdtem el. Mindent megeszik, 1x volt csak h fájt a hasa, de amúgy is nyugodt, és nem hasfájós baba. Evett már reszelt almát keksszel; üveges őszibarackot, és sütőtököt; milupa vaniliás, és banános tejberizst; meg vasárnapi húslevest, össze volt turmixolva, benne kis karalábé,(amit elvileg csak 6 hós korától lehetne) krumpli, s.répa. Mindegyiket szerette, mindig gügyög, amikor nem adom neki időben, mint hogy lenyeli. :)
2014. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!