Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rizs bevezetése, mikor,...

Rizs bevezetése, mikor, hogyan, milyen formában történjék?

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt a lányom,akkor már mehet-ugye?

főzzem simán vizben,vagy olajban pároljam-és utána öntsem fel vizzel,mivel keverjem?-és gyümölcs jó-e hozzá?


2014. febr. 6. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

6 hónaposan simán persze- már üveges bébiételek között is van ennyi idős babának rizses étel.

Vízben kell megfőzni, olajat nem kell hozzá adni vagy max fokozatosan 1-2 csepp OLIVAolajat, de nem főzni, hanem ha készen van- ha húst adsz már mellé, akkor ez sem kell, abban van elég zsiradék.

Jól szét kell főzni, összetörni vagy leturmixolni célszerű az elején, hiszen a pici még nem eszik darabosat.

Lehet persze gyümölcspürével is (hiszen gyümölcsrizs is egy étel:), jó lehet piros gyümölcsökkel pl, de amit a baba szeret.

Zöldséggel mindenképpen jó, borsó, sárgarépa, brokkoli- szinte bármivel, amit már fogyaszt.

Fűszerezni nem kell, nem jó- csak natúrban. Próbálkozhatsz barna rizzsel is, bár azt sokkal tovább tart megfőzni jó puhára.

Elsőre esetleg ha bizonytalan vagy, vehetsz üveges bébiételt is (és majd nézd meg, hogy az üveges 4-5 hósokat is gyakran rizsliszttel sűrítik, akár így is kezdheted a bevezetést, ha neked ígys szimpatikusabb).


Az üveges bébiételgyártók oldalain érdemes nézelődni, ott láthatsz jó ötleteket, hogy mit mivel lehet párosítani, ami esetleg neked nem is jut eszedbe :)

2014. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen

szeretem én főzni,még nem adtam neki üvegeset.-akkor megpróbálom elkésziteni

2014. febr. 6. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 4 hónaposan kezdtem Sinlac péppel.
2014. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a zöldségekkel, hússal együtt főzöm meg, s utánna turmixolom.

A tésztát is ugyan így csinálom.

Gyümölcs be inkább kekszet rakok.

2014. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen-akkor tészta is mehet lassan?amiben nincs tojás?
2014. febr. 7. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!