Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy hülyeséget csináltam,...

Nagy hülyeséget csináltam, hogy hallgattam a védőnőre? Miért tanácsolhatja ezt?

Figyelt kérdés
Fél éves lesz a fiam, tápszeres, ezért 4 hósan elkezdtük a hozzátáplálást orvossal és védőnővel egyeztetve, először tejpéppel, majd fokozatosan egyéb ételekkel. A védőnőtől kaptunk egy listát és recepteket is. Mivel a kisfiam nagyon szorulásos lett egyes ételektől, azt tanácsolta, hogyha gond van a kakival, akkor tízóraira adjunk egy mandarin vagy egy narancs levét a kisfiamnak keksszel (ez is rajta van a listán az 5 hótól adható gyümölcsök között). Így is tettünk, nincs is gond a kakival, minden nap szenvedés nélkül tud kakilni. Erre itt olvastam, hogy egy éves kor előtt nem lehet déli gyümölcsöt adni, pl. narancsot, mandarint. Én bíztam a védőnőnkben, mert mindig remek tanácsokat adott, segítőkész volt, erre kiderül ez. Gondot okozhattam?
2014. márc. 19. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak a levét adtad semmi gond nincs. Az én fiam is mindent kinéz a szánkból szó szerint.Még a narancsot is.Ő elöször 7-8 hósan kapott kis mandarint és imádom hallgatni ahogy cuppog. Ha esetleg piros lenne a popsija,akkor ne add. De szerintem nincs semmi gond.
2014. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek minden müködik miért kérdöjelezed azt meg egy anonim írásért?
2014. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Én a helyedben megkérdezném tőle. Én is elég korainak tartom fél évesen, nincs más megoldás hogy rendben legyen a széklete?
2014. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én csak 6 hónapos korától adnék narancsot, de ha a védőnő ajánlotta, akkor nyugodtan. Egyesek itt sokmindent túlzásba visznek ám!
2014. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Figyi, ha nem lett tőle pöttyös, hasmenéses, extra szorulásos, rendesen fejlődik, akkor szerintem ezen ne görcsölj, nincs tőle baja, működik és kész.
2014. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle! :-) Ha nem csípi ki a popsiját,nem lesz a baba kiütéses,akkor nyugodtan,pici vitamin csak! Én maracujás desszertet adtam a fiamnak 5 hónaposan és semmi baja,mert kivonják ezekből az allergizáló dolgokat. (Védőnő,orvos is ezt mondta) Egy kis mandarintól sem nem lesz baja. Én még egy két csepp citromot is teszek a fiam ivó vizébe! 7hónapos a fiam.
2014. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, hogy hallgattál rá. A problémát megoldotta, és kisfiadnak nem lettek allergiás tünetei sem. Az én védőnőm nagyon végletes volt az allergén ételekkel, és amikor télen elkezdtem a hozzátáplálást, megkérdeztem tőle, hogy 7-8 hónapos babámnak adhatok-e narancsot, azt mondta, hogy semmiképpen se, hanem inkább adjak kimagozott kivit! Úgyhogy felhívtam a sógornőmet, akinek már három gyereke volt, hogy ő mikor adott először narancsot, mire azt válaszolta, hogy szorulásosok voltak, úgyhogy 4 hónapos korban. Én akkor nem hallgattam a védőnőre, kimagozott kivi helyett narancsot adtam. Az, hogy mikor milyen ételt szabad adni, megoszlik a szakemberek véleménye is, és szinte évről évre változik a lista. Szerintem, ha a családotokban nincs allergiás, akkor lehet az ésszerűség határain belül kicsit bátrabban adni az új ételeket a babának is.
2014. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En is 5 honaposan adtam neki eloszor a levet. Nem az egesz narancsot adtad neki oda, hanem a levet. Egyebkent narancsot 1 evesen kapott. Mandarint azt 8 honaposan.
2014. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

5,5-6 hónapos korától evett kb. minden nap narancsot a lányunk, imádta. A férjem orvos, ő kifejezetten mondogatta, hogy egy a narancsot-mandarint, sőt, grapefruitot is evett már 7 hónaposan.


A védőnéni is jót nevetett rajta egyszer, hogy milyen ranyosan eszi, máskor meg séta közben összefutottunk a gasztrós szakorvosunkkal (jó ismerősünk is), akinek kinézte a szatyrából a narancsot, és ő meg adott neki egy gerezdet míg beszélgettünk. Pedig ő gasztroeneterológus adjunktus az itteni gyerekklinikán, a lányunkat meg tejérzékenység miatt kezeli, tehát még azt is tudta, hogy hajlamos allergiára. PLUSZ! :) A mi listánkon, amit a védőnénink adott, 4 hós kortól adhatóként szerepel...



Szóval na: én nem látok ebben rosszat.

2014. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Már simán ehet egy ennyi idős gyerek ilyeneket.
2014. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!