Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hós baba, tejtermékek?

6 hós baba, tejtermékek?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a doktornéninél a 6 hónapos státuszon és azt mondta h adhatok a babának natúrjoghurtot gyümölcsökkel, én viszont azt hallottam, hogy 1 éves kora előtt tejtermékeket nem lehet. Most akkor hogy van ez? Joghurtot mégis lehet?
2014. márc. 19. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem, nem lehet.
2014. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tejet nem lehet 1 éves kor előtt. Tejterméket igen. De azt sem fél évesen, hanem inkább 8-9-10 hónapos korban.

Tehát most még az is korai.

2014. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem akarom megkérdőjelezni amit mond, ő a gyerekorvos, én pedig csak egy laikus kismama...de mégis, tapasztalatokra lennék kíváncsi...Meghallgat az ember több véleményt is...:)
2014. márc. 19. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Tejet nem lehet 1 éves kor előtt. Tejtermékeket 8 hónapos kortól ajánlják, bár én 7 hónaposan adtam először.
2014. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Csak újabban találták ki, hogy nem ehetnek a babák tejet egyéves kora előtt. Engem nem tudott szoptatni az anyukám, és tejen nőttem fel. Semmi bajom nem lett tőle.

De a környékünkön is sokan adnak tejet már kicsi korban. Részben, mert nem követik a mai trendet, részben mert nincs pénzük a drága tápszerre és bébiételre. A babáik is egészségesek.

2014. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Natúr joghurtot lehet, és azt hiszem, kefirt is. Tejet tényleg nem. (Bár én is ittam annak idején, és semmi bajom nem lett. Mondjuk ez nem bizonyít semmit, jobb óvatosnak lenni.)
2014. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok. Csak akkor vernék a fejüket a falba, ha az ő gyerekük kerülne a csecsemőosztályra azért, mert vér jön belőle széklet helyett. És ez nem tejtől, hanem HA tápszertől. Szóval amit írtam, tartom, a lányom tejérzékeny, nem tragikus a helyzet, de egyfelől havonta kb. 30-40 ezer forint, hogy az ételeink totál tejmentesek legyenek, és ne kelljen neki azt mondanom, hogy nem ehet ebből meg abból, másrészt nem jó, hogy órákig böngészem a termékek összetevőit. Én orvos vagyok (bár ezen az oldalon nyilván csak egy messziről jött akárki), nem javaslom senkinek a tejtermékek 10 hónapos kor előtti bevezetését, mert valóban csak 3-5%-ban allergizál, de ha te leszel a 3-5%, akkor az neked 100% lesz. És szívás. Higyjétek el. A tejre pedig régen is sok gyerek lett érzékeny, csak nem foglalkoztak vele.
2014. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!