Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor váltsak ki még egy...

Mikor váltsak ki még egy étkezést?

Figyelt kérdés

A kisfiam 5 hónapos. Mivel nagyon kevés tejem volt, mindig adnom kellett neki tápszert pótlásnak, ezért javasolta a védőnő, hogy kezdjük el a hozzátáplálást 4 hónaposan. Az uzsonnát már teljesen kiváltottuk pépekkel(kb.: 190 grammot eszik). Mikor váltsak ki még egy étkezést? Úgy olvastam, hogy következőleg az ebédet kellene majd kiváltani. Nem szeretnék semmit elsietni. Ti hogy csináltátok? Sokat nézelődök neten, de inkább tapasztalatokra, bevált módszerekre lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. márc. 24. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az ebéd volt az első, utána az uzsonna. Ha már az egyiket fixen kiváltottad, kezdheted a következővel. Én nem ilyen tudományosan csináltam. Adtam neki valamennyit, utána tápszer, aztán egyre több pépett evett, egyre kevesebb tápszert, és mikor már nem kérte a tápszert utána, ki volt váltva.
2014. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én először az ebédet váltottam ki neki! Gyümis tejpépet kap néha gyümi helyett tízóraira tej helyett. Uzsira is tejpépet kap. De szerintem tejpéppel nem váltunk ki étkezést mert az is erősen tejalapú. De lehet rosszúl gondolom :-) Tízóraival próbálkozz 2.kiváltásnál pl gyümölcsel(a fiam 2 almát megeszik vagy 2banánt stb 1kekszel és ezzel jól laknak!) Kecskemétiben van alma-őszi telkeskiörlésű rizzsel az kiváló tízóraira szerintem :-) vagy adj neki milumil sinemilt(nem tejalapú) 1almával vagy fél banánnal vagy megmaradt üveges gyümölcspürével. Remélem nem írtam hülyeségeket,de én így csinálom :-) 6,5hós fiú anyukája
2014. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De kiválthatod az ebédet ha már eszik zöldséget kellő mennyiségben. (190-200g)

répa+ krumpli+ 2-3 kocka cékla.

krumpli+cékla+alma

Sütőtök+krumpli+alma

Krumpli+alma

Saláta főzi krumplival

Ha eszik husit(csirkemell,én 5hónapos kora óta adom neki,6hótol minden nap orvos utasítására) akkor tehetsz a sütőtökös kaján kívűl mindenbe 2 kocka(dobókocka méret) husit :-) Ja és előzőre visszatérve uzsira adhatsz neki sütőtökös almát is :-)

2014. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2.voltam:-)
2014. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért kérdeztem, hogy kiválthatok e már másik étkezést, mert itt gyk-n is volt valami kérdés, és azt mondták a kérdezőnek, hogy 5 hónapos babának sok, ha már 2 étkezés ki van váltva. Akkor ez nem igaz?
2014. márc. 25. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő mondta hogy kapjon 2x egy nap főzeléket(nagy étvágya van, 2üveg főzeléket megeszik egy étkezésre..)de még nem adtam neki 2x főzit egy nap!Bár akkor a fiam betöltötte a 6.hónapot. látom hogy 4hósan kezdted a hozzátáplálást. Eddig milyen zöldségeket eszik meg? Megeszi már a teljes adagot(190-200g)? Mert ha ennyi főzit megeszik,akkor ajánlott kiváltani egy étkezést! Bár baba függő mennyire nagy az étvágya,de illik megenni minimum félüveggel.Ha még nem evett főzeléket akkor először adj neki negyed üveggel majd tápival kínáld utánna,majd félüveg ha megeszi plusz tápi,majd egy üveggel ha megeszi és nem kell tápi utánna ! Uzsira gondolom tejpépet kap(?).ha azt akkor az ebédet váltsd ki nyugodtan! Az ajánlott tejfogyasztás (vagy tejalapú is lehet közte)1éves korig minimum 500mili.ha biztosítod ezt akkor váltsd ki :-)

A fiam étrendje ez:.

Reggeli: tápszer 200mili

Tízórai: gyümölcs kekszel 200g

Ebéd: főzelék(minden nap 2 kocka husival)

Uzsi tejpép 200mili

Vacsi:tápszer.200mili

2-3.válaszoló vagyok megint

2014. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Bocsánat, hogy ilyen soká reagálok, csak most jutottam ide :) Hát ugye uzsira gyümölcspépet, zöldségpépet vagy tejpépet eszik. Simán megeszi a 200 milit. Csak a védőnőtől sem tudok nagyon tanácsot kérni, mert kb már 1 hónapja nem volt... Hát eszik céklát, répát, burgonyát, zöldbabot, banánt, körtét, barackot, almát, szilvát. Hú hirtelen nem is jut eszembe a többi. Próbálok neki mindent adni, ami le van írva a hozzátáplálásban. Akkor szerinted kiválthatom már az ebédet főzelékre? :)
2014. ápr. 12. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen,kiválthatod :-). Saláta főzeléket próbáld ki 2kocka csirkemellel és krumplival sűrítve. Adhatsz neki spenótot heti 1x(ha betöltötte a 6hónapot) Cukkinit is eheti már! Kecskemétinek van gesztenye püré almával és csirkehússal,ezt is nyugodtan add neki! Banán alma és csirkehusit is próbálhatod :-). Nekem tényleg az orvos mondta hogy 6hónaptól minden nap kapjon csirkemellet ! Én 3-4kocka husit(jégkockatartó) teszek bele mert összefő! Hírtelen ennyi jutott eszembe recept terén ,tényleg adhatod neki! :-)
2014. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt lefelejtettem hogy először 2kocka húst adj,majd emelheted 3-4kockára mert összefő :-) de kóstoltatás miatt elég a 2is !
2014. ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél! :)
2014. ápr. 15. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!